Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velké změny nečekejte, hlásí trenér Uhrin po příchodu do Plzně

Sport

  19:34
PLZEŇ - Během úterý se na chodbě plzeňského stadionu Dušan Uhrin mladší potkal s kapitánem mužstva Pavlem Horváthem. "Vypadal dobře, váha byla taky v pohodě," říkal nový kouč s úsměvem. Tak začalo v Plzni angažmá nástupce Pavla Vrby.

Dušan Uhrin mladší při podpisu smlouvy s Plzní. foto: Martin Polívka - MAFRA

Dušan Uhrin mladší s úřadujícím českým šampionem podepsal kontrakt do léta 2016.

S jakou rolí pro osmatřicetiletého Horvátha ve vašem týmu počítáte?
Všechno záleží na něm. Je klíčovým hráčem, on to ví. A bude dělat všechno pro to, aby ten krásný život fotbalisty měl co nejdéle.

Mluvil jste i s vaším předchůdcem Vrbou?
Jo, už jsme se potkali. Ale bude lepší, když podrobnosti zůstanou mezi námi.

Všichni vás s úspěšným trenérem Vrbou budou srovnávat. Jste na to připraven?
Určitě jsem věděl, do čeho jdu. Každopádně mužstvo je perfektně připravené. Kdybych se bál, tak zůstanu v Tbilisi. Plzeň má velké úspěchy za sebou a já pevně věřím že i před sebou.

Je těžké převzít mužstvo po Vrbovi?
Nad tím jsem nepřemýšlel. Nechci říkat, že to budu mít těžké, protože v naší profesi je to složité všude. Mám svou filozofii, která se od té Pavlovy moc neliší. Všude, kde jsem byl, jsme hráli útočný fotbal. Viděl jsem jedinou cestu, že to vezmu. Rozhodl jsem se okamžitě, to musím přiznat. A chceme bojovat o všechny trofeje, které existují.

Co do Plzně přinesete nového?
Je jasné, že bych chtěl udržet ty dobré věci, pokračovat v útočné hře. A něco zdokonalit. Možná budeme hrát v jiném rozestavení, možná na dva útočníky, ale velké změny nečekejte, když Plzeň byla úspěšná. Chci hrát s Pavlem Horváthem ve středu zálohy, s Čišovským v obraně, měl jsem ho v Temešváru. Vlastně jediné dilema, které Pavel Vrba měl, byl levý záložník. Jinak se sestava moc neměnila.

Co byste chtěl zlepšit?
Největší síla byla v kombinační hře a v útočné fázi. V obraně se chyby opakovaly, dělali je jednotlivci. Musíme se zaměřit na defenzívu, protože hned na začátku jara nás čeká těžký soupeř. Ale nesmí to být na úkor útočné fáze.

Plánujete posily? Koho si přivedete?
Žádné hráče si nepřivedu. Kádr je kvalitní, stáhneme hráče, kteří jsou na hostování. Nejdřív je chci poznat, seznámit se s nimi, než udělám nějaký verdikt. Nevylučuju, že postupem času někdo přijde, ale hned na začátku to nebude.

Jaro začnete v Evropské lize se Šachtarem. Ukrajinský klub jste si jistě, stejně jako hráči, nepřál, že?
Já se moc těším. Jsem rád, že se Plzeň dostala hodně daleko. Dobře znám jejich rumunského trenéra Lucesca, venku Šachtar nehraje tak dobře jako doma.

Dušan Uhrin mladší v Plzni.

Když jste svůj budoucí tým před týdnem sledoval v rozhodujícím pohárovém utkání proti CSKA Moskva, co jste prožíval?
Když tam ke konci šel Wágner, tak jsem věřil, že dá gól. Sice jsem nevěděl kdy, ale věřil jsem mu. Chtěl jsem, aby Plzeň postoupila, vlastně abychom postoupili. Povedlo se a já byl nadšený, i když emoce najevo moc nedávám.

To váš předchůdce je najevo dával, fanouškům na hřišti předváděl i kotouly. U vás něco podobného asi nehrozí, co?
Salto bych asi nezvládnul, kotrmelec asi jo. I když ten od trenéra Vrby byl vzad a do výponu, to je hodně těžký.

Vrba měl s příznivci specifický vztah. Najdete si cestu k nim i vy?
Všechno se odvíjí od výsledků, pevně věřím, že fanoušci budou stát za týmem.

Jakou radu vám do Plzně dal otec, slavný trenér a velký sparťan?
Říkal, abych to podepsal. To byla první rada. Ano, on je velký sparťan. Nechci mluvit za něj, ale teď asi bude fandit Plzni...

Co říkají na Uhrina experti?

Robert Vágner (bývalý fotbalista Plzně): Poté, co se Plzeň nedohodla s jinými trenéry, byl Dušan Uhrin jasná volba. Je to mladý a ambiciozní kouč. Dá se říct, že kam přišel, tak měl úspěch. Dokázal vyhrát třeba gruzínskou ligu. Má něco za sebou, může čerpat i ze zkušeností. Myslím, že bude znovu hodně těžit ze spolupráce s Pavlem Horváthem, který bude jeho prodlouženou rukou.

Zdeněk Michálek (Vítěz Českého a finalista Československého poháru 1971): Dobrý tip. Plzeň si určitě vybrala dobře. Snad bude pokračovat v práci, kterou zahájil Pavel Vrba. Ale bude to mít samozřejmě těžké. Jde do týmu, který jeho předchůdce pět let budoval.

Ladislav Vízek (reprezentant Československa v letech 1977 - 1986): Všeobecně se to čekalo. Je to autoritativní a zkušený trenér. Jsem zastáncem toho názoru, že Plzeň pod jeho vedením rozhodně nepoleví. Naopak, mužstvo dostane novou injekci. Hráči se budou chtít předvést, ukázat. Škoda, že jim teď nevyšel los Evropské ligy, Doněck bude asi pro Viktorii těžký soupeř. Ale pak se aspon můžou soustředit na ligu a pokusit se sesadit Spartu. Věřím, že bude trenér Uhrin pokračovat ve stopách pana Vrby.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat