Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Obvinění z pokusu o vraždu. Kolega napadeného sudího vyzval ruského fotbalistu k souboji v ringu

Širokov zbil sudího foto: AP PhotoČTK

Moskva - Na výroky rozhodčích se dá reagovat různými způsoby. To, co předvedl Roman Širokov, je ale naprosto nepřijatelné. Během amatérského turnaje pro moskevské celebrity napadl arbitra Nikitu Dančenkova, za což dostal doživotní zákaz fotbalu. A může být i hůř. Obhájci poškozeného plánují podat obvinění za pokus o vraždu.
  11:31

K čemu vlastně došlo? Sudí odmítl odpískat penaltu, což se devětatřicetiletému fotbalistovi nelíbilo. Po krátké výměně názorů tasil Dančenkov červenou kartu. Širokov předvedl pro všechny přítomné nečekanou reakci, když rozhodčího udeřil pěstí, opakovaně do něj kopl a až poté byl odtažen spoluhráči.

Teprve čtyřiadvacetiletý arbitr byl s tržnými ranami v obličeji a poraněným loktem převezen do péče lékařů. „Ošetřovali mě čtyři a půl hodiny. Musel jsem na šití. Teď už mi nic vážného není. Chtěl bych všem poděkovat za podporu v této nelehké situaci,“ uvedl na svém instagramovém účtu Dančenkov, který strávil v nemocnici tři týdny.

Dvojnásobný držitel ocenění pro ruského fotbalistu roku a bývalý kapitán reprezentace Širokov byl za svůj obrovský úlet okamžitě propuštěn z pozice televizního experta na sportovní stanici MatchTV. 

„Chtěl bych se Nikitovi omluvit, zachoval jsem se naprosto nepřijatelně. Odmítnutí nařízení pokutového kopu není důvodem pro takové jednání. Omluva patří i pořadatelům turnaje, spoluhráčům a všem, kdo tohle museli sledovat. Je mi to líto,“ sypal si Širokov popel na hlavu na sociálních sítích.

GLOSA: Když si fotbalista kope svůj vlastní hrob. S podobným vyskakováním nebude chtít Haška nikdo

Celým incidentem se navíc zabývala policie. Obhájci mladého rozhodčího se domnívají, že vyšetřování vítěze Poháru UEFA z roku 2008 za úmyslné ublížení na zdraví je nedostatečné. Místo toho chtějí podat obvinění pro pokus o vraždu. 

Svého kolegy se zastal bývalý profesionální sudí Igor Fedotov, jenž se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou: „Vyzývám Romana Širokova na souboj pod pravildy MMA. Zařídím vše potřebné od ringu až po doktory. Za to, cos udělal, tě nenechám stát na nohou. Jestli jsi takový frajer, moji výzvu přijmeš.“ 

Širokov zatím nezareagoval. Už během kariéry si vytvořil pověst rebela, se kterým neměli rozhodčí snadné pořízení.  Tentokrát ale neuvěřitelně přestřelil. Jak asi celá kauza dopadne?