Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Obvinění z pokusu o vraždu. Kolega napadeného sudího vyzval ruského fotbalistu k souboji v ringu

Širokov zbil sudího foto: AP PhotoČTK

Moskva - Na výroky rozhodčích se dá reagovat různými způsoby. To, co předvedl Roman Širokov, je ale naprosto nepřijatelné. Během amatérského turnaje pro moskevské celebrity napadl arbitra Nikitu Dančenkova, za což dostal doživotní zákaz fotbalu. A může být i hůř. Obhájci poškozeného plánují podat obvinění za pokus o vraždu.
  11:31

K čemu vlastně došlo? Sudí odmítl odpískat penaltu, což se devětatřicetiletému fotbalistovi nelíbilo. Po krátké výměně názorů tasil Dančenkov červenou kartu. Širokov předvedl pro všechny přítomné nečekanou reakci, když rozhodčího udeřil pěstí, opakovaně do něj kopl a až poté byl odtažen spoluhráči.

Teprve čtyřiadvacetiletý arbitr byl s tržnými ranami v obličeji a poraněným loktem převezen do péče lékařů. „Ošetřovali mě čtyři a půl hodiny. Musel jsem na šití. Teď už mi nic vážného není. Chtěl bych všem poděkovat za podporu v této nelehké situaci,“ uvedl na svém instagramovém účtu Dančenkov, který strávil v nemocnici tři týdny.

Dvojnásobný držitel ocenění pro ruského fotbalistu roku a bývalý kapitán reprezentace Širokov byl za svůj obrovský úlet okamžitě propuštěn z pozice televizního experta na sportovní stanici MatchTV. 

„Chtěl bych se Nikitovi omluvit, zachoval jsem se naprosto nepřijatelně. Odmítnutí nařízení pokutového kopu není důvodem pro takové jednání. Omluva patří i pořadatelům turnaje, spoluhráčům a všem, kdo tohle museli sledovat. Je mi to líto,“ sypal si Širokov popel na hlavu na sociálních sítích.

Celým incidentem se navíc zabývala policie. Obhájci mladého rozhodčího se domnívají, že vyšetřování vítěze Poháru UEFA z roku 2008 za úmyslné ublížení na zdraví je nedostatečné. Místo toho chtějí podat obvinění pro pokus o vraždu. 

Svého kolegy se zastal bývalý profesionální sudí Igor Fedotov, jenž se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou: „Vyzývám Romana Širokova na souboj pod pravildy MMA. Zařídím vše potřebné od ringu až po doktory. Za to, cos udělal, tě nenechám stát na nohou. Jestli jsi takový frajer, moji výzvu přijmeš.“ 

Širokov zatím nezareagoval. Už během kariéry si vytvořil pověst rebela, se kterým neměli rozhodčí snadné pořízení.  Tentokrát ale neuvěřitelně přestřelil. Jak asi celá kauza dopadne?

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Městská část Praha 3
Referent/ka odboru výstavby

Městská část Praha 3
Praha
nabízený plat: 23 000 - 43 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat