Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Fotbalová Sparta šlape. Hráči natočili tanec Harlem Shake

Sport

  12:34
Pohoda fotbalové Sparty se přesunula z trávníku do kabiny. Hráči slavného českého klubu natočili bláznivý tanec Harlem Shake, který je celosvětovým hitem. Klip se během pondělí stal nejsledovanějším videem na oficiálním kanálu klubu na serveru YouTube v jeho historii.

Fotbalisté Sparty při Harlem Shake. foto: YouTube kanál AC Sparta Praha.

Loni se hitem internetu staly klipy Gangam Style, letos je to právě Harlem Shake. A Sparta v tomto fenoménu nezůstala pozadu a napodobila světové kluby například fotbalisty Manchesteru City či basketbalisty Miami Heat, kteří video natočili již dříve.

Do úterního dopoledne sparťanský Harlem Shake na YouTube zhlédlo téměř sto tisíc lidí. "Jsme poc potěšeni tím, že dostáváme téměř jen pozitivní reakce. Dali jsem si cíl, že bychom chtěli dosáhnout počtu zhlédnutí videa padesát tisíc, ale já osobně jsem mířil ještě výš. Není to tak, že by nás ten zájem zaskočil, určitě nás hodně potěšil," řekl serveru Lidovky.cz ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Harlem Shake

Šílenství kolem bláznivého "tance" Harlem Shake rozpoutalo video, které na internetu zveřejnili studenti z Austrálie. Mladíci nejdřív klidně sedí v pokoji, pak následuje prostřih, kde jeden z nich má masku a "tančí" na skladbu Harlem Shake od Baauera. Další mladíci se k němu přidávají a nekoordinovaně sebou třepou. Samotný tanec vznikl v newyorském Harlemu v 80. letech.

Video bylo plánované několik týdnů a aktéři čekali jen na vhodný okamžik, kdy ho zrealizují. "Bylo to kolektivní rozhodnutí, největší podíl na něm měla skupiny asi deseti lidí, mezi nimiž byli hráči a lidé z vedení klubu. Ve chvíli, kdy se nám relativně povedly zápasy s Chelsea, i když jsme nepostoupili, a vyhráli jsme dvě úvodní utkání ligy, tak správný okamžik pro natočení videa nastal," dodal Kasík, který se zároveň ostře vyhradil proti tomu, že by tato iniciativa měla u hráčů odvést pozornost od fotbalu.

"To je absolutní nesmysl. Pro hráče i zaměstnance to byla aktivita ve volném čase, na stadionu jsme se sešli o hodinu a půl dříve, než byl oficiální sraz. V žádném případě to neovlivnilo tréninkový cyklus ani koncentraci hráčů na trénink či zápas. Jsou to dvě odlišné věci a my jsme rádi, že hráči jsou schopni do také věci investovat svůj volný čas."

Sparta je dlouhodobě velice aktivní na sociálních sítích a v přístupu k fanouškům. Klip Harlem Shake je tak dalším dílem této skládačky, který její fotbalisty představuje jinak než na hřišti a v dresu. A v této iniciativě hodlá dál pokračovat.

"Ve své podstatě každá věc je neopakovatelná. Z tohoto videa je cítit, že to není prvoplánová věc. Není to tak, že když byl Harlem Shake úspěšný, natočíme hned další internetový hit. Musí to vycházet zejména z kabiny. Máme v plánu ale jiný audiovizuální projekt zevnitř klubu," přiblížil Kasík.

KDO JE KDO? 1 - Roman "Hellboy" Polom, 2 - Matěj Hybš bez kůže, 3 - Adam Jánoš jako batole, 4 - Vlasta "Spartakus" Vidlička, 5 - Pepa Hušbauer jako medvěd, 6 - Láďa Krejčí v plážovém outfitu, 7 - Snowboarďák Lukáš Vácha, 8 - Lídr pelotonu Mario Holek, 9 - Ondra Švejdík ve vojenském maskování, 10 - Spiderman Pavel Kadeřábek, 11 - Tomáš "Flash" Přikryl, 12 - Roman SuperBednář, 13 - Vašek Kadlec z Vřískotu, 14 - Masér Tomáš Stránský, 15 - Brouček David Lafata, 16 - Marek Čech jako pivo, 17 - Ufon Tomáš Vaclík.