Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyhodili ji za Harlem Shake. Oxfordští studenti chtějí svou knihovnici zpět

Média

  7:00
OXFORD - Studenty Oxfordské univerzity rozzlobil vyhazov pro jednu z knihovnic. Ta byla propuštěna poté, co se na webu objevila studentská variace na virální hit Harlem Shake. Klip studenti koleje Sv. Hildy natočili v univerzitní knihovně. Podle vedení školy jim to knihovnice neměla dovolit.

Oxfordský Harlem Shake foto: Reprofoto

Studenti v klipu, který byl ze serveru YouTube nejprve stažen a posléze znovu nahrán jiným uživatelem, tancují v převleku za americké fotbalisty nebo koně. Jedna ze studentek je oblečena jako členka Pussy Riot, píšeThe Independent.

Podíl knihovnice, Calypso Nashové, na filmování studenti popřeli. Podle jedné ze studentek byla prostě ve špatný čas na špatném místě. Navíc je diskutabilní, jak by knihovnice asi třicítce studentů zabránila ve vstupu do knihovny.

Video bylo natočeno 17. února a to za pouhých sedm minut. Studenti do knihovny přišli kolem půl dvanácté večerní aby nerušili ostatní návštěvníky. 

Hlavní organizátoři filmování byli potrestáni za rušení - a to částkou 50 liber, což je asi 1500 korun. Vedení koleje se rozhodlo celou věc nekomentovat.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat