18. června 2018 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vtipní Korejci. Trenér neustále měnil čísla hráčů, aby nikdo nevěděl, kdo je na hřišti

Korejští fotbalisté se radují z nečekaného vítězství. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Korejští fotbalisté se radují z nečekaného vítězství. | foto: Reuters

Nižnij Novgorod Kvůli zápasům na světovém šampionátu předcházela ze strany korejských fotbalistů i netradiční příprava mimo hřiště. Korejští hráči totiž v posledních přípravných zápasech vystřídali hned několik čísel na dresech. Záložník Tottenhamu Son Hung-min změnil číslo čtyřikrát, stejně jako kapitán Ki Song-jung.

„Něco takového jsem ještě nezažil. Na jednu stranu to bylo nezvyklé a zajímavé, ale na druhou náročné, protože jsme se museli naučit poznávat hráče podle jejich vzhledu a pohybů,“ řekl deníku Aftonbladet mluvčí švédské reprezentace Lasse Jacobsson.

Přestože trenér korejského výběru Šin Te-jong kvůli mixování s čísly čelil i v domácích médiích kritice, příliš si z ní nedělal. „Všichni o nás říkají, že nás Evropané mezi sebou nepoznají. Chtěl jsem jim to proto ztížit,“ uvedl Šin Te-jong.

Místo toho požádal fanoušky o pomoc při sledování švédské přípravy. 

Tomáš Sivok byl v hlavičkovém souboji úspěšnější
Korejský kapitán Kwak si osedlal Ladislava Krejčího.

„Nebudu na jejich tréninky posílat pozorovatele. Ale jestli nám lidé chtějí pomoci, tak ať je natočí a videa nám pošlou,“ prohlásil.

Švédsko s Koreou vstoupí do mistrovství v pondělí od 14 hodin. 

Švédsko vyhrálo jediný z posledních sedmi zápasů a v posledních třech duelech navíc nedokázalo dát gól. 

Ve formě však do Ruska nepřijela ani Korea, která vyhrála v jediném z posledních šesti utkání a v posledních dvou vyšla střelecky naprázdno.

larJaroslav Šindelář, ČTK