Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Watford zrušil přátelák s poloprofesionály. 25 hodin před výkopem

Sport

  5:56
WELWYN GARDEN CITY/PRAHA - Malý provinční klub z východní Anglie Welwyn Garden City je rozzuřen. Důvodem je velice pozdní zrušení domluveného přátelského zápasu s Watforem, který hraje nejvyšší anglickou soutěž – Premier League. Hrát se mělo v sobotu 4. srpna.

Fotbalisté Welwyn Garden City. foto: Twitter.com

Poloprofesionální tým z městečka Welwyn Garden City, hrající v deváté nejvyšší anglické soutěži, je většinou živ z příjmů ze vstupného a dalších prodejů během těchto zápasů. I proto se dá pochopit jejich frustrace, kterou vyjádřili v tiskovém prohlášení na svém Twitteru.

Hřiště Welwyn Garden City.

„Zaplatili jsme catering, vytištění programů, propagaci zápasu v médiích. A pochopitelně se zrušením souvisí i ztráta, plynoucí z toho, že nebudeme moci nic prodávat,“ píše se zde.

Zápas byl domluven dlouho dopředu

Zápas samotný byl domluven už v květnu. Jenže až v úterý 2. srpna v 21:30 oznámili funkcionáři Watfordu svému soupeři, že zde možná bude problém s odehráním, ale že se ještě ozvou.

A ozvali. O den později, ve 14 hodin, se stručným vyjádřením, že se nebudou moci zápasu zúčastnit, byť třeba s širším kádrem „A“ týmu nebo týmem do 23 let. Což pochopitelně všechny z Welwyn Garden City zklamalo, obzvláště když se mělo hrát už za 25 hodin.

„Máme zde sponzory, fanoušky, a bohužel i malé školáky, kteří si přáli vidět hráče ze svého města proti týmu z Watfordu, kterému u nás ve městě skoro všichni fandí. A ještě mrzutější je, že řada mládežníků ve věku 6-12 let měla působit při zápase ať už jako podavači míčů, případně ještě mohli jít s fotbalisty při nástupu. Jsou z toho všichni extrémně smutní,“

A navíc přidávají závažné obvinění. „Z toho všeho je bohužel vidět, že kluby a hráči na nejvyšší úrovni nemají žádný zájem podporovat amatéry a kluby z nejnižších soutěží.“

Profesionálové zachovávají mlčení

Watford samotný na celou věc nereagoval. A to i přes výzvy svých vlastních fandů, aby k tomuto případu zaujal nějaké stanovisko, případně aby provinční klub nějakým způsobem odškodnil.

Nicméně v sobotu ráno se objevilo na Twitteru Welwyn Garden City poděkování jednomu z ředitelů Watfordu Andymu Scottovi, který prý ráno místní funkcionáře kontaktoval a nabídl jim společný postup v řešení této prekérní situace.

Lze se jen dohadovat, v čem bude spočívat, nicméně fandové obou stran nejčastěji tipovali, že půjde o finanční kompenzaci + start „A“ týmu během příští „předsezóny“, tedy v roce 2019.

Snad to tedy příště už vyjde.

Autoři: