Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Watford zrušil přátelák s poloprofesionály. 25 hodin před výkopem

Sport

  5:56
WELWYN GARDEN CITY/PRAHA - Malý provinční klub z východní Anglie Welwyn Garden City je rozzuřen. Důvodem je velice pozdní zrušení domluveného přátelského zápasu s Watforem, který hraje nejvyšší anglickou soutěž – Premier League. Hrát se mělo v sobotu 4. srpna.

Fotbalisté Welwyn Garden City. foto: Twitter.com

Poloprofesionální tým z městečka Welwyn Garden City, hrající v deváté nejvyšší anglické soutěži, je většinou živ z příjmů ze vstupného a dalších prodejů během těchto zápasů. I proto se dá pochopit jejich frustrace, kterou vyjádřili v tiskovém prohlášení na svém Twitteru.

Hřiště Welwyn Garden City.

„Zaplatili jsme catering, vytištění programů, propagaci zápasu v médiích. A pochopitelně se zrušením souvisí i ztráta, plynoucí z toho, že nebudeme moci nic prodávat,“ píše se zde.

Zápas byl domluven dlouho dopředu

Zápas samotný byl domluven už v květnu. Jenže až v úterý 2. srpna v 21:30 oznámili funkcionáři Watfordu svému soupeři, že zde možná bude problém s odehráním, ale že se ještě ozvou.

A ozvali. O den později, ve 14 hodin, se stručným vyjádřením, že se nebudou moci zápasu zúčastnit, byť třeba s širším kádrem „A“ týmu nebo týmem do 23 let. Což pochopitelně všechny z Welwyn Garden City zklamalo, obzvláště když se mělo hrát už za 25 hodin.

„Máme zde sponzory, fanoušky, a bohužel i malé školáky, kteří si přáli vidět hráče ze svého města proti týmu z Watfordu, kterému u nás ve městě skoro všichni fandí. A ještě mrzutější je, že řada mládežníků ve věku 6-12 let měla působit při zápase ať už jako podavači míčů, případně ještě mohli jít s fotbalisty při nástupu. Jsou z toho všichni extrémně smutní,“

A navíc přidávají závažné obvinění. „Z toho všeho je bohužel vidět, že kluby a hráči na nejvyšší úrovni nemají žádný zájem podporovat amatéry a kluby z nejnižších soutěží.“

Profesionálové zachovávají mlčení

Watford samotný na celou věc nereagoval. A to i přes výzvy svých vlastních fandů, aby k tomuto případu zaujal nějaké stanovisko, případně aby provinční klub nějakým způsobem odškodnil.

Nicméně v sobotu ráno se objevilo na Twitteru Welwyn Garden City poděkování jednomu z ředitelů Watfordu Andymu Scottovi, který prý ráno místní funkcionáře kontaktoval a nabídl jim společný postup v řešení této prekérní situace.

Lze se jen dohadovat, v čem bude spočívat, nicméně fandové obou stran nejčastěji tipovali, že půjde o finanční kompenzaci + start „A“ týmu během příští „předsezóny“, tedy v roce 2019.

Snad to tedy příště už vyjde.

Autoři:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat