Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Riot v ulicích Londýna. Policie kolem finále zatkla desítky lidí, rowdies prolomili bariéry a dostali se i na stadion

Sport

  11:36
Londýn - Policie kvůli násilnostem kolem finále fotbalového mistrovství Evropy zatkla 49 lidí. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění. Fanoušci domácí Anglie, kteří neměli vstupenky na finálový duel s Itálií, u stadionu Wembley tropili nepřístojnosti už před začátkem zápasu o evropský titul. Finále vyhrála Itálie v penaltovém rozstřelu.

Rowdies zhruba dvě hodiny před zápasem prolomili bezpečnostní bariéry v okolí stadionu a prali se mezi sebou i s pořadateli. Někteří se snažili proniknout na stadion. Police tvrdí, že se nikdo bez lístku na tribuny nedostal, ale podle svědků malá skupinka příznivců načerno do hlediště Wembley pronikla. Mezi sedačkami je pak naháněla bezpečnostní služba.

Ne všichni ale prohru brali „sportovně“. Někteří si vztek vylívali i na...
Pracovníci veřejné služby si zápas asi příliš neužili, po řádění fanoušků...

Videa na sociálních sítích zachytila i potyčky v útrobách stadionu při zápase. Desítky tisíc fotbalových příznivců se pohybovaly v londýnských ulicích. Řada z nich byla posilněna alkoholem, zpívala ve vlacích a na nádražích zapalovala rachejtle. „Během dne jsme provedli 49 zatčení kvůli různým prohřeškům,“ informovala na Twitteru metropolitní policie.

Itálie po 53 letech vyhrála fotbalové mistrovství Evropy. Anglii zdolala na penalty

Policie před očekávaným duelem vyzývala fanoušky, aby necestovali k Wembley bez zakoupené vstupenky. Už několik hodin před výkopem ale byla ulice od metra na stadion zaplněna lidmi. Ve vzduchu poletovaly lahve a plechovky od piva a byl cítit zápach z odpalované pyrotechniky.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...