Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za neproměněné penalty smršť rasistických urážek. Útoky na tři anglické fotbalisty odsoudil i premiér Johnson

Sport

  9:23
Londýn - Tři angličtí hráči, kteří neproměnili penalty v rozstřelu finále mistrovství Evropy, čelili na sociálních sítích rasistickým urážkám. Odsoudila to národní fotbalová asociace i premiér Boris Johnson. Domácí tým prohrál finále s Itálií poté, co na závěr rozhodujícího rozstřelu neuspěli Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka.

Všichni jsou tmavé pleti, na což se při urážkách směrem k nim zaměřila řada lidí na internetu. Vedení anglického fotbalu k tomu nad ránem vydalo oficiální prohlášení. „Fotbalová asociace silně odsuzuje všechny formy diskriminace a je šokovaná rasismem, který směřoval na některé naše hráče na sociálních sítích. Jasně říkáme, že kdokoliv, kdo stojí za tak odporným chováním, není při podporování našeho týmu vítán. Uděláme maximum, abychom podpořili dotčené hráče a budeme volat po tvrdém potrestání viníků,“ uvedl svaz.

Fotbaloví fanoušci ve městech napříč Anglií po zápase neskrývali zklamání. (11....
Radost šampionů Eura 2020.

V podobném duchu se vyjádřili zástupci anglického národního týmu. „Jsme znechucení, že někteří členové našeho kádru, kteří pro národní dres udělali v létě maximum, se po zápase stali terčem diskriminujících urážek,“ napsali po finále na Twitter.

Itálie po 53 letech vyhrála fotbalové mistrovství Evropy. Anglii zdolala na penalty

Starosta Londýna Sadiq Khan vyzval majitele sociálních sítí, aby tento obsah vymazali. Případy se zabývá policie. Urážky odsoudil i premiér Johnson. „Tenhle anglický tým by měl být oslavován jako hrdinové, ne rasisticky urážen na sociálních sítích. Ti, kdo jsou za to zodpovědní, by se měli stydět,“ napsal na Twitter.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?