Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachrání Slavii od krachu diamanty? Klub to popírá

Sport

  10:16aktualizováno  10:32
PRAHA - Fotbalová Slavia možná našla spasitele. O vstup do nejstaršího českého klubu uvažuje společnost Diamonds International Corporation – D.I.C., v jejímž čele stojí MUDr. Luboš Říha. "Jako malý jsem sice fandil Spartě, ale i dnes s odstupem času to vnímám tak, že Sparta nemůže existovat bez Slavie, nesmí o takového tradičního rivala prostě přijít. V zásadě jsme ochotni Slavii pomoci," uvedl.

Slavia. foto: ČTK

Slavný český fotbalový klub se potýká s obrovskými finančními problémy a v případě, že v nejbližších dvou týdnech nesežene Slavia minimálně 10 milionů korun na splacení závazků vůči hráčům, reálně sešívaným hrozí sešup z první ligy až do třetí nejvyšší soutěže.

DÁLE K TÉMATU

Podle zákulisních informací hrozí Slavii dokonce zánik a opětovný začátek v 1.A třídě. Nyní se však údajně našel zachránce. Pomocnou ruku Slavii nabídla největší česká diamantová společnost Diamonds International Corporation – D.I.C. V čem ale spočívá, zatím ve společnosti tají.

O SPOLEČNOSTI

- Diamonds International Corporation – D.I.C., a. s., je největší českou diamantovou společností. Jako jediná společnost ze střední Evropy je členem i akcionářem největší diamantové burzy v Antverpách, Beurs Voor Diamanthandel. Veškeré diamanty jsou vybaveny certifikátem nezávislé gemologické laboratoře.

- Společnost byla založená v roce 2005 se základním kapitálem 2 miliony korun, který byl v roce 2009 navýšen o 9,6 milionů korun.

- Předsedou tříčlenného představenstva je MUDR. Luboš Říha.

Marketingová manažerka firmy Alena Výborná nechtěla spekulovat o tom, o jak velký podíl má společnost zájem. "V současné době probíhají jednání. Jasno by mělo být už dneska odpoledne, " uvedla pro Lidovky.cz. Celá záležitost má ale háček - ve Slavii o případných jednáních či kontaktu se společností nic nevědí.

"Zrovna jsem mluvil s panem Platilem a ten tuto informaci popřel. K žádnému kontaktu s firmou DIC nedošlo a přijde nám divné, že tuto informaci pouští nejdříve do médií," řekl pro Lidovky.cz tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

"Možná firma sama jedná o tom, jestli Slavii vypomůže, ale s námi nikdo nemluvil. Je velmi jednoduché něco takového vypustit v současné situaci a dělat si na tom reklamu," dodal s tím, že podle Platila mediální kampaň rozdmýchala zájem lidí a firem, které chtějí klubu pomoci. D.I.C. mezi nimi zatím oficiálně ale není...

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...