Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachrání Slavii od krachu diamanty? Klub to popírá

Sport

  10:16aktualizováno  10:32
PRAHA - Fotbalová Slavia možná našla spasitele. O vstup do nejstaršího českého klubu uvažuje společnost Diamonds International Corporation – D.I.C., v jejímž čele stojí MUDr. Luboš Říha. "Jako malý jsem sice fandil Spartě, ale i dnes s odstupem času to vnímám tak, že Sparta nemůže existovat bez Slavie, nesmí o takového tradičního rivala prostě přijít. V zásadě jsme ochotni Slavii pomoci," uvedl.

Slavia. foto: ČTK

Slavný český fotbalový klub se potýká s obrovskými finančními problémy a v případě, že v nejbližších dvou týdnech nesežene Slavia minimálně 10 milionů korun na splacení závazků vůči hráčům, reálně sešívaným hrozí sešup z první ligy až do třetí nejvyšší soutěže.

DÁLE K TÉMATU

Podle zákulisních informací hrozí Slavii dokonce zánik a opětovný začátek v 1.A třídě. Nyní se však údajně našel zachránce. Pomocnou ruku Slavii nabídla největší česká diamantová společnost Diamonds International Corporation – D.I.C. V čem ale spočívá, zatím ve společnosti tají.

O SPOLEČNOSTI

- Diamonds International Corporation – D.I.C., a. s., je největší českou diamantovou společností. Jako jediná společnost ze střední Evropy je členem i akcionářem největší diamantové burzy v Antverpách, Beurs Voor Diamanthandel. Veškeré diamanty jsou vybaveny certifikátem nezávislé gemologické laboratoře.

- Společnost byla založená v roce 2005 se základním kapitálem 2 miliony korun, který byl v roce 2009 navýšen o 9,6 milionů korun.

- Předsedou tříčlenného představenstva je MUDR. Luboš Říha.

Marketingová manažerka firmy Alena Výborná nechtěla spekulovat o tom, o jak velký podíl má společnost zájem. "V současné době probíhají jednání. Jasno by mělo být už dneska odpoledne, " uvedla pro Lidovky.cz. Celá záležitost má ale háček - ve Slavii o případných jednáních či kontaktu se společností nic nevědí.

"Zrovna jsem mluvil s panem Platilem a ten tuto informaci popřel. K žádnému kontaktu s firmou DIC nedošlo a přijde nám divné, že tuto informaci pouští nejdříve do médií," řekl pro Lidovky.cz tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

"Možná firma sama jedná o tom, jestli Slavii vypomůže, ale s námi nikdo nemluvil. Je velmi jednoduché něco takového vypustit v současné situaci a dělat si na tom reklamu," dodal s tím, že podle Platila mediální kampaň rozdmýchala zájem lidí a firem, které chtějí klubu pomoci. D.I.C. mezi nimi zatím oficiálně ale není...

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!