Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zadlužená Slavia získala dovolání: závazky může splácet později

Sport

  21:47
PRAHA - Fotbalová Slavia Praha získala v případu svého dluhu vůči britské společnosti ENIC dovolání k vyšší anglické soudní instanci. Na splacení více než stomilionového závazku tak bude mít delší časové období, což by mohlo přispět k ekonomické stabilizaci klubu.

"Povedlo se nám dovolání k Nejvyššímu soudu ještě před vyřčením rozsudku druhoinstančního soudu. Fakticky jsme tak získali čas do 4. listopadu příštího roku a můžeme si řešit své vlastní problémy," řekl na dnešním setkání s fanoušky v Edenu generální ředitel pražského klubu Miroslav Platil.

Oddálení splacení dluhu o další rok může Slavii při současných ekonomických problémech výrazně pomoci. Pražané totiž získali více času na sehnání potřebných prostředků na úhradu závazku a budou moci zahrnout případné zisky z prodeje hráčů v nadcházejícím zimním a také letním přestupovém období.

Nepřehlédněte

Slavia svému bývalému vlastníkovi firmě ENIC dluží podle Platila 3,6 milionu liber, což je přibližně 107 milionů korun. Společnost je chce splatit hned, ale pražský klub na to nemá finanční prostředky. Celkem má Slavia v tuto chvíli závazky ve výši asi 130 milionů korun, z toho 30 milionů dluží hráčům a realizačnímu týmu. Třetinu jim prý splatí do konce týdne.

Slavii čekají změny v kádru
Platil potvrdil, že Slavia se pokusí své problémy řešit prodejem hráčů. Zřejmě největší zájem je momentálně o ofenzivního záložníka Milana Černého a obránce Ondřeje Čelůstku. "Pokud budou adekvátní nabídky, tak Čelůstku a Černého prodáme," uvedl Platil. Naopak získat chtějí slávisté v zimní přestávce posily do ofenzivy.

"Jednáme se třemi útočníky. U dvou by se jednalo o hostování do konce sezony, u jednoho o hostování s opcí," uvedl slávistický generální ředitel. "Jeden je renomovaný útočník působící v zahraničí, který momentálně stojí a my bychom mu dali šanci," naznačil Platil. "Druhý je mladý útočník z nižší české soutěže, třetího specifikovat nebudu," podotkl.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Úřad průmyslového vlastnictví
Správce ICT

Úřad průmyslového vlastnictví
Praha
nabízený plat: 19 730 - 28 920 Kč

Mohlo by vás zajímat