Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zarytý slávista Řehák na Spartu už neplive, Letnou ale projíždí jen tunelem

Sport

  21:21
PRAHA - Milovaná Slavia dělá bývalému fotbalistovi Pavlu Řehákovi zase radost. Po osmiletém trápení se červenobílým daří, v tabulce první ligy jsou po podzimu před odvěkým rivalem Spartou a mohou pomýšlet na boj o titul.

Silvestrovské fotbalové derby, veteráni nad 45 let. Richard Margolius ze Sparty (vlevo) a Pavel Řehák ze Slavie. foto: ČTK

„Je mi teplo u srdce, že jsme před Spartou. Největší radost jsem měl, když jsme na podzim zvládli derby. Vyhrát na Letné (2:0) takto dominantně, to je nádhera,“ rozplýval se Řehák v rozhovoru s novináři během Silvestrovského derby. V něm dvěma góly pomohl veteránům Slavie uhrát se Spartou remízu 3:3.

Třiapadesátiletý Řehák patří k největším srdcařům Slavie a kolovaly o něm historky, že kdykoli projížděl kolem Sparty, tak si uplivnul. To už ale neplatí. „Teď jsou pod Letnou tunely, takže já Letnou projíždím jen Blankou,“ usmíval se Řehák.

Silvestrovské fotbalové derby Sparta - Slavia, veteráni nad 45 let. Zleva Jiří Jeslínek, Pavel Medynský a Pavel Řehák (všichni Slavia).

Slavia je po podzimu druhá o bod za vedoucí Plzní, která má zápas k dobru, a tři body před třetí Spartou. Řehák proto myslí i na to, že by poprvé od roku 2009 mohla slavit titul. „Bylo by zbabělé se boje o titul zříkat. Věřím, že v silách týmu to je. Nečekal jsem, že budeme tak vysoko, protože je v týmu dost nových hráčů, ale během podzimu se ustálila kostra týmu, hráči si zvedli sebevědomí a hráli opravdu dobře,“ uvedl Řehák.

Ocenil i práci, kterou po svém zářijovém nástupu do funkce odvedl trenér Jaroslav Šilhavý. „Pod ním se tým hodně zvedl a udělal na podzim krásný výsledek. Klíčový je týmový duch, všichni bojují za Slavii,“ ocenil Řehák, který za Slavii odehrál devět sezon. Jinak působil hlavně v Japonsku.

Nyní ve Slavii trénuje juniorku. „Je to práce s mladými hráči, která mě naplňuje. Mám radost, když hráči pochopí, jak na sobě pracovat a že je třeba dělat maximum, aby to někam dotáhli,“ řekl Řehák. „Máme v mládeži velmi talentované hráče, kteří mají na to se ve Slavii prosadit,“ dodal.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...