Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Fotbalová Slavia vyráží na trip do daleké Číny. Zatím bez přesného programu

Sport

  10:45
Fotbalisté Slavie začali přípravu na jarní část sezony. Ve čtvrtek tým odlétá na soustředění do Číny, přesný program se ale teprve dozví.

V Číně se slávisté sněhu obávat nemusí. foto: ČTK

Se čtyřmi novými posilami za necelý milion eur, bez Michaela Ngadeua a Simona Deliho, kteří se představí na mistrovství Afriky, a s myšlenkami na exotické soustředění. Tak včera fotbalová Slavia vstoupila do zimní přípravy.

Přípravy, z níž mají slávisté těžit během náročného jara, které by v ideálním případě chtěli korunovat ziskem titulu. A jako bonus z toho vyplývající by nejspíš přibyl i přímý postup do Ligy mistrů.

„Titul je ještě daleko, byla by to třešnička na dortu. Naším přáním je získat nějakou trofej, protože Slavia na ni čeká už dlouho. Vede k ní dlouhá cesta, na kterou se musíme připravit,“ řekl v pondělí trenér Pražanů Jaroslav Šilhavý.

Příjemné klima i setkání smajiteli

První část přípravy představuje soustředění v Číně, kam tým díky svým majitelům vycestuje. Na cestu na turisticky oblíbený ostrov Chaj-nan slávisté vyrazí ve čtvrtek 5. ledna, zpět se vrátí 17.ledna.

Teplický stoper Michael Lüftner hovoří s novináři před tréninkem, kterým 2....
Chorvatský záložník Marko Alvir hovoří s novináři před tréninkem, kterým 2....

„Letíme tam proto, abychom se připravovali, ale nepopírám, že je to zajímavé, protože jsme tam nebyli. Pro hráče to bude příjemné, tamní klimatické podmínky jsou tréninku nakloněné a jsou nesrovnatelné s tím, co bychom měli v tuhle dobu tady,“ těší se Šilhavý. „Předpokládám, že se potkáme s majiteli, máme tam den volno, připravují nám překvapení,“ přiblížil 55letý trenér.

Vedle celkového programu je zatím nejasné také to, jestli slávisté sehrají nějaká utkání, případně s jakými týmy. V plánu jsou dvě střetnutí. „Ještě nevím, zda půjde o soupeře na regionální úrovni, nebo z nejvyšší soutěže,“ uvedl Šilhavý.

Pražané dosud o přestávce přivedli čtyři nové akvizice: brankáře Přemysla Kováře, stopera Michaela Lüftnera, norského levého beka Pera-Egila Floa a chorvatského záložníka Marka Alvira.

O příchodech dalších hráčů (liberecký Jan Sýkora či plzeňský Jan Kovařík) se mluví. „Věřím, že ještě jeden hráč do ofenzivy přijde. Ale konkrétní nebudu, nemám mandát něco vyzrazovat. Můžu jen říct, že jednání probíhají s více hráči,“ připustil Šilhavý.

Sen, který se plní

Ještě před odletem do Číny dozná kádr zúžení. „Mělo by nás letět dvacet hráčů do pole plus tři brankáři,“ přiblížil Šilhavý s tím, že na úvod přípravy se k A-týmu připojil mladý stoper Vojtěch Mareš.

Na Dálný východ určitě neletí záložník Levan Kenija, který na podzim laboroval se zraněním. „Měl podstoupit operaci, ale údajně ji ani neabsolvoval. Uvidíme, jestli bude schopen se zapojit. Ale do Číny snámi nejede,“ řekl Šilhavý.

Na přelomu ledna a února Slavia absolvuje ještě další soustředění, ve Španělsku. Osmnáctého února pak v Edenu nastoupí k prvnímu jarnímu ligovému duelu proti Jihlavě. Na vedoucí Plzeň „sešívaní“ ztrácejí jediný bod (Viktoria má však zápas k dobru).

„Mám sen, zatím se mi plní,“ těší Šilhavého a věří, že to bude pokračovat.

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...