Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C oblačno Předplatné LN
27. března 2016 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zbláznili se? Fanoušci Nigérie se dívali na fotbal ze stožárů a světelné tabule

Fanoušci na zápase Nigérie - Egypt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci na zápase Nigérie - Egypt | foto: Reuters

KADUNA/PRAHA Jak to mohli pořadatelé vůbec dopustit? Na stadion s kapacitou 16 tisíc diváků pustili ve šlágru africké kvalifikace o MS mezi Nigérií a Egyptem (1:1) neuvěřitelných 40 tisíc lidí. Ti se tak vměstnali všude možně, kam mohli. Někteří si vylezli na světelnou tabuli nebo dokonce na velmi vysoko zavěšené osvětlení.

Na páteční duel na Ahmadu Bello Stadium v Kaduně, který svedl dohromady dva velké adepty na postup na MS 2018 v Rusku, zřejmě někteří nigerijští fanušci nezapomenou.

Duel, který chtěl vidět každý, totiž skutečně viděl každý, kdo o něj stál. Pořadatelé totiž chtěli vytvořit pořádný kotel, a tak na něj pustili více než dvojnásobek diváků než měli.

Fanoušci se tak věšeli na lešení pro televizní kamery, na světelné tabule, osvětlení stadionů i střechy přilehlých domů nebo dokonce přímo u hřiště.

„Bál jsem se, že zápas vůbec nezačne. Vypadalo to totiž, že počet diváků na stranách neudržitelně pronikne na hřiště,“ popsal novinář Rotimi Akindele.

Fanoušci na zápasu Nigérie - Egypt

Fanoušci na zápasu Nigérie - Egypt

Celá situace je o to alarmující, že měl být stadion v Kaduně pod přísným dohledem armády poté, co na něm došlo v červnu k invazi diváků na hrací plochu.

Rozhodnutí místní vlády, že vstup na kvalifikační zápas bude zdarma, spustil doslova šílenství. Davy lidí protrhly už hodinu před zápas ploty a vměstnaly se, kam to jen šlo.

A ač je to téměř zázrak, podle místních médií nedošlo na stadionu k jedinému zranění.

larJaroslav Šindelář
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...