16. června 2008 10:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ztratili jsme vyhraný zápas

Antonín Panenka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Panenka. | foto: ČTK

PRAHA Docela špatně se mi mluví. Byl to zápas naprosto rozdílných poločasů. Zatímco v první půli jsme byli aktivnější, tým hrál s ohromnou chutí a Turky k ničemu nepustil, ve druhém poločase se jako mávnutím kouzelného proutku všechno otočilo naruby.


Záložní řada už nebyla tak agresivní, neudrželi jsme balon, a přesto bylo utkání neskutečně dobře rozehrané, protože v době tureckého náporu přidal Plašil ke Kollerově úvodní trefě krásný druhý gól.


Jenže potom už nás Turci mačkali. Smůla byla v tom, že Petr Čech, do té doby perfektní, udělal hrubou chybu a neudržel míč.
Podobný kolaps asi zažil každý fotbalista. Teď se to bohužel přihodilo nám, ale fotbal je přece krásný v tom, že člověk nemůže předem vědět, jak zápas dopadne. Mně se to v takhle důležitém utkání, kde šlo o postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy, naštěstí nestalo nikdy, ale v méně důležitých zápasech jsem si taky užil svoje.


Petr Čech si teď možná klade vyřazení za vinu, ale co se stalo, stalo se. Je to výborný brankář a podobných chyb se nevyvarovali ani jeho gólmanští kolegové s podobně slavnými jmény.
Co dál? Koller s Galáskem povídali, že v reprezentaci skončí, to samé pravděpodobně udělá i trenér Brückner. Přijde jeho nástupce, který by mohl tým ještě víc omladit, a bude ho chystat na kvalifikaci mistrovství světa.


Je mi z toho smutno, ztratili jsme zápas, ve kterém jsme měli na jasné vítězství. Ale tragédii bych z toho zase nedělal.

Antonín Panenka