Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zuřiví baníkovci zranili dva policisty, ti je rozháněli střelbou

Sport

  16:31aktualizováno  6. února 13:54
OSTRAVA - Policisté v noci na neděli varovnou střelbou v Ostravě-Porubě uklidňovali rozvášněný, asi čtyřicetičlenný dav radikálních příznivců fotbalového klubu Baník Ostrava. Dva policisté jsou zraněni, čtyři útočníci byli zadrženi.

Ilustrační foto foto: ČTK

Konflikt se odehrál před restaurací Parlament, kde se rowdies a také pravicoví extremisté pravidelně scházejí. O incidentu informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Do restaurace v Maďarské ulici nejprve před půlnocí dorazila policejní hlídka. "Řešili úplně jiné oznámení. Přítomnost policistů ale u přítomných zvyšovala agresivitu," popsala začátek konfliktu mluvčí. Dodala, že policisté povolali posily. Na místě zasahovalo nakonec několik desítek uniformovaných strážců pořádku jak z řad státní, tak i městské policie.

Restaurace Parlament v Maďarské ulici

Dav policisty vytlačil z restaurace na ulici. Situace vyvrcholila útokem asi 40 převážně opilých lidí na policisty před restaurací. "Házeli na ně různé předměty, například láhve," řekla Holčáková. Útočníci policisty napadli i pěstmi a kopali je.

Dva policisté utrpěli zranění lehčího až středního charakteru. Situace se uklidnila až v okamžiku, kdy jeden z policistů pro výstrahu vystřelil do vzduchu. Po tom se část agresorů rozprchla po okolí.

Čtěte také

"Na místě jsme zadrželi čtyři útočníky ve věku od 16 do 23 let. Někteří z nich už dříve měli problémy se zákonem v souvislosti s násilím na fotbalových stadionech," řekla mluvčí. Dodala, že zadržení jsou nyní podezřelí z výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

Tři ze zadržených byli v době útoku pod vlivem alkoholu. V průměru nadýchali kolem dvou promile. Policisté případ dál prošetřují. Vyslýchají svědky. Hledají i takové, kteří útok davu proti zasahujícím kolegům natočili na kameru či mobilní telefony. "Záznamy by nám pomohly při hledání a usvědčení dalších útočníků," řekla mluvčí.

Autoři: ,