24. června 2011 12:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ahoj, tady Mario. Lemieux chce Jágra, už mu volal

Jaromír Jágr a Mario Lemieux. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr a Mario Lemieux. | foto: Reprofoto

PRAHA/PITTSBURGH Velký návrat jednoho velkého hráče do klubu, který jej před jedenadvaceti lety draftoval do NHL se opět o kousek přiblížil. Podle agenta Petra Svobody totiž ve čtvrtek proběhl rozhovor mezi majitelem Pittsburghu Penguins Mariem Lemieux a Jaromírem Jágrem. Vzápětí sice generální manažer klubu Ray Shero popřel zájem "Tučňáků" o hvězdnou osmašedesátku, kontakt mezi oběma stranami potvrdil.

"Ahoj, tady Mario. Mario Lemieux," možná i tak zněla první slova slavného hokejisty a nyní majitele Pittsburghu Penguins, když ve čtvrtek vytočil číslo svého bývalého žáka a nástupce Jaromíra Jágra. Ovšem první slova podstatná až tak nejsou, celý hokejový svět zajímá, co si obě hvězdy povídali poté.

To ale zůstane zatím tajemstvím. Agent Jágra Petr Svoboda pouze pro Pittsburgh Post-Gazette telefonát obou mužů potvrdil. "Myslím, že si dobře popovídali. Přece jenom se znají výborně," řekl Svoboda, který je stejně jako Lemieux v Minnesotě, kde se v noci na sobotu uskuteční letošní draft NHL. "Věřím, že to dopadlo dobře," dodal pouze tajemně.

JÁGRŮV NÁVRAT DO NHL

Klub následně opět slovy generálního manažera Raye Shera vyvrátil, že by Jágrovi dal jakoukoliv nabídku, kontakt obou stran ale již nevyvracel. S českou hvězdou komunikují také zástupci Detroitu Red Wings a třetího nejmenovaného klubu. Jisté je, že jím nejsou NJ Devils, Vancouver, Boston, Buffalo ani Chicago.

Všechny tyto celky reagovaly na žádost svých fanoušků, zda mají o Jágra zájem. I to dokládá, že za velkou louží nenechává možnost návratu české legendy do NHL chladného téměř žádného hokejového fanouška. Jak se nakonec slavná osmašedesátka rozhodne? 

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
C++ VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 45 000 Kč