24. června 2011 20:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Smlouva v NHL? Jágr může podepsat za týden

Česko - Rusko (Voráček, Jágr a Frolík slaví bronz). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Rusko (Voráček, Jágr a Frolík slaví bronz). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

NEW YORK Zřejmě v příštím týdnu, kolem 1. července, by mělo být jasno o dalším angažmá hvězdného českého útočníka Jaromíra Jágra. Devětatřicetiletý hokejista je podle všech indicií blízko návratu do NHL, kde se o jeho služby ucházejí Detroit, Pittsburgh a podle kanadských médií zřejmě i Montreal.

Nejvážnějším zájemcem jsou podle všeho Red Wings a generální manažer Ken Holland se již nechal slyšet, že by rád znal Jágrovo rozhodnutí do konce června. Od 1. července se totiž otevře trh s volnými hráči a Detroit by rád věděl, jak má být hned na začátku aktivní.

Jágrův agent Petr Svoboda však uvedl, že se dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru, který z NHL před třemi lety odešel do Ruska, nenechá do rozhodnutí tlačit. "Je to člověk, který miluje hokej jako nikdo jiný. Snaží se udělat to nejlepší rozhodnutí pro všechny strany. Chce se vrátit do NHL, bere to jako výzvu," uvedl Svoboda pro Detroit News.

O Jágorvých námluvách v NHL čtěte více

Střelec zlatého gólu ve finále olympijského turnaje v Naganu tak považuje za jasnou věc, že se Jágr vrátí do nejslavnější ligy světa. V KHL podle něj rozhodně v kariéře nebude pokračovat. A to ani přesto, že by v Rusku mohl vydělat mnohem více peněz. "V KHL by získal třikrát nebo čtyřikrát více," přiznal Svoboda, který osobně předpokládá, že by Jágr mohl smlouvu podepsat 1. července nebo krátce poté.

Sám Jágr v minulých dnech uvedl, že definitivní rozhodnutí v těchto dnech zřejmě neudělá. Momentálně je jeho prioritou řešit problémy extraligového Kladna, jehož většinovým majitelem se v minulých dnech definitivně stal. "Věřím, že co se stane, stane se pro mé dobro. Čím déle čekáte, tím některým klubům dojde trpělivost. Jako se to stalo některým ruským klubům. Potom jich je méně, ale to se nedá nic dělat," uvedl Jágr v sobotu po svém jubilejním desátém triumfu v anketě o Zlatou hokejku.

Jágr v minulých dnech o svém návratu do zámoří mluvil telefonicky s trenérem Detroitu Mikem Babcockem i s majitelem Pittsburghu Mariem Lemieuxem. Konkrétní jednání by měl jeho agent Svoboda absolvovat v průběhu draftu NHL, který se dnes a v sobotu koná v Minnesotě.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.