Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Alkohol, drogy a málem sebevražda. NHL ale Fleurymu ležela u nohou

Sport

  6:00
PRAHA - Pistoli si koupil v zastavárně. Pak se vydal do pouště v Novém Mexiku. Ve dvě hodiny v noci se konečně odhodlal a vložil si nabitou zbraň do úst. Bylo mu 36 let, v NHL měl za sebou hvězdnou kariéru. Získal víc než 1000 bodů, vyhrál Stanley Cup, olympijské hry i Canada Cup. "Ukazovák se mi třásl na spoušti. Seděl jsem tam celou věčnost, klepal jsem se tak, že mi hlaveň cvakala o zuby. Měla chuť samoty, studila. Chutnala černě."

Theo Fleury foto: Reprofoto

To jméno před koncem tisíciletí symbolizovalo nespoutanou zuřivost, ale i velký hokejový talent. Theoren Fleury, hráč měřící jen 168 centimetrů, si na ledě nikdy nenechal nic líbit ani od hráčů vyšších o dvě hlavy.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Fleuryho si  na draftu NHL vybralo Calgary a jeho kariéra v nejslavnější lize světa se rychle rozjela. Až mnohem později vyšlo najevo, že cesta za snem byla draze vykoupena.

Mládežnický kouč Graham James, který mladému Fleurymu v hokejové škole sliboval slávu v NHL, nebyl jen tím, kým se zdál. "Jako mladý kluk jsem byl sledován, sexuálně napaden a zneužit více než 150krát mužem, kterému jsem věřil nejen já, ale celá moje rodina," šokoval Fleury přiznáním v roce 2009.

Na Jamese a všechno s ním spojené mu pomáhal zapomenout alkohol, po draftu do NHL přibral i marihuanu a kokain. Jeho divoké večírky končily v posteli s dívkami, které pár hodin předtím v baru sbalil.

Pak se jednou ocitl v poušti s pistolí v puse. "Chtěl jsem zemřít. Moje normální já říkalo: Nedělej to, všechno se zlepší. Jenže druhý hlas odpovídal: Hov.., nikdy se to nezlepší. Až pak mi to došlo a řekl jsem si: Co to dělám? Mám přece na víc. Přece nechci, aby tohle byl můj poslední okamžik života. Vytáhl jsem zbraň z pusy a hodil ji na zem."

Celý díl seriálu Pohnuté osudy si přečtěte v úterním vydání Lidových novin.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat