19. září 2014 12:06 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vztekloun Harding. Mohl být jedničkou, teď zavařil sobě i Minnesotě

Brankář hokejistů Minnesoty Wild Josh Harding (vpravo) a Niklas Bäckström | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář hokejistů Minnesoty Wild Josh Harding (vpravo) a Niklas Bäckström | foto: Reuters

MINNESOTA/PRAHA Brankářské patálie Minnesoty Wild budou za chvíli legendární. Klub v minulé sezoně vystřídal pět gólmanů a letos chtěl konečně stavět na stabilní dvojici. Jenže Josh Harding se v záchvatu vzteku zranil a s Darcy Kuemperem se podařilo domluvit na smlouvě až těsně před tréninkovým kempem. Mezitím tým raději pozval na zkoušku Bryzgalova.

Josh Harding měl cestu k pozici jedničky Minnesoty Wild otevřenou, teď bude rád za druhou šanci. Podle zámořských médií se zranil, když po hádce se spoluhráčem kopl vzteky do zdi.

Minnesotě nezbylo než třicetiletého Hardinga suspendovat, tím brankář přijde o část výplaty, která letos činí 2,1 milionů dolarů. Na marodce navíc může strávit až tři měsíce a do branky se proto už ani nemusí dostat.

Problémy Minnesoty v brankovišti tak pokračují i po loňském ročníku, ve kterém kromě Hardinga bojovala se zraněním dlouholetá jednička Niklas Backström i jeho náhradník Darcy Kuemper. Wild tehdy vsadili na veterána Bryzgalova.

Právě ruského brankáře Ilju Bryzgalova pozvali Wild do tréninkového kempu i letos, když situace mezi brankáři vypadala nejistě. Mezitím se ale klubu podařilo dohodnout i s Kuemperem, který coby chráněný volný hráč podepsal smlouvu na dva roky.

„Je to frustrující, měli jsme v létě nějaké plány a ty teď musíme znovu měnit,“ řekl kouč Minnesoty Mike Yeo. O pozici jedničky se původně mělo rozhodnout mezi Hardingem a Kuemperem, ale kdo ví, zda v brance nakonec znovu nebude muset zaskakovat veterán Bryzgalov.

Lukáš Korynta

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...