19. září 2014 16:05, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Hokej

Brodeur stále bez práce. Na sezonu je připravený, tvrdí jeho agent

Martin Brodeur z New Jersey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Brodeur z New Jersey | foto: Reuters

NEW JERSEY/PRAHA V New Jersey s ním už nepočítají, legendární brankář Martin Brodeur přesto chce ještě alespoň rok chytat v NHL. Týmů, které by však jeho služby uvítaly, rychle ubývá. „Až začne sezona, objeví se i nové příležitosti,“ říká jeho agent. Ve hře je i možnost, že se Brodeur s profesionální kariérou nadobro rozloučí.

O víkendu startují v NHL první přípravné zápasy na nový ročník a legendární brankář Martin Brodeur stále nenašel nového zaměstnavatele.

V New Jersey, kde strávil dvě dekády a třikrát vyhrál Stanley Cup, už na post jedničky počítají s mladším Corym Schneiderem. Brodeurovi tak po minulé sezoně nezbylo, než se porozhlédnout jinde. Jenže dvaačtyřicetiletý brankář se rozhlížel celé léto a angažmá stále nemá.

"Je to trochu divné, když tu Marty není. Po dlouhou dobu to byl jeho tým," řekl na začátku tréninkového kempu Bryce Salvador, kapitán New Jersey Devils. Ti půjdou do sezony s brankářskou dvojicí Schneider-Clemmensen.

Možný návrat do New Jersey Brodeur nikdy nevyloučil, musel by se ale spokojit s rolí náhradníka. A čtyřnásobný držitel Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře sezony by rád ještě alespoň rok chytal. Ale mají pro něj vůbec týmy místo?

Montreal o jeho služby nestojí

"Marty je fyzicky i duševně připraven na sezonu," prohlásil Brodeurův agent Pat Brisson. Týmů, které by o služby budoucího člena Síně slávy stály, však moc není. A když už se objeví nějaká spekulace, je rychle zase vyvrácena.

Tu zatím poslední - že podepíše s kanadským Montrealem, kde bude dělat dvojku za Carey Pricem - vyvrátil samotný klub. "Už máme tři brankáře, nepotřebujeme čtvrtého," prohlásil nekompromisně Marc Bergevin, generální manažer Canadiens

Čtěte více

Brodeur se tak dostal do obtížné situace. Soupisky na novou sezonu už jsou ale téměř kompletní, musí tedy doufat, že se v některém týmu uvolní místo v průběhu ročníku. Velkým otazníkem pak bude jeho forma, která už v minulé sezoně nebyla nijak oslnivá.

"Není kam spěchat. Až začne sezona, objeví se i nové příležitosti," mírní obavy z budoucnosti Brisson. Pokud šanci zachytat si v NHL ještě jednu sezonu Brodeur přecijen nedostane, Devils už pro něj drží místo v klubovém managementu.