Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Dražby hokejových lístků? Aukro nabízí organizátorům jejich stažení

Jedni z mála šťastlivců, na které se dostalo. Nechají si lístky pro sebe? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedni z mála šťastlivců, na které se dostalo. Nechají si lístky pro sebe? | foto: ČTK

PRAHA Černý trh nelze vymýtit, ani ten se vstupenkami na prestižní sportovní akce. Lze ho však alespoň eliminovat? Po úterní zběsilé burze lístků na hokejový šampionát, který bude v květnu hostit Praha a Ostrava, se začalo čile obchodovat na internetových aukcích. Portál Aukro.cz už podle informací redakce Lidovky.cz jedná s organizačním výborem a je ochotný nastalou situaci řešit.

V úterý jako jedni z mála šťastlivců ulovili lístek na lukrativní zápas a ve středu zjistili, že se jim termín nehodí a proto ho draží na internetu. Takto nevinné interpretaci množících se inzerátů by věřil jen málokdo. „I přesto, že tyto nabídky jsou bezproblémové a nejsou v rozporu s našimi obchodními podmínkami, jsme v kontaktu s organizačním výborem šampionátu a jednáme o společném stanovisku k přeprodeji vstupenek,“ říká vedoucího oddělení bezpečnosti transakcí na obchodním portálu Aukro.cz Dominik Jambor.

ČTĚTE K TÉMATU

Brzkou schůzku, zatím pouze s Aukrem, potvrdili redakci i zástupci organizátorů. „Konkrétní výsledky jednání očekáváme do konce tohoto týdne,“ upřesňuje Jambor.

V tuto chvíli přitom aukční server posuzuje nabídky jednotlivě. „Nechceme někomu bránit v tom, když si koupí například lístek do kina a pak z jakýchkoliv důvodů nemůže jít, aby ho prodal někomu jinému,“ vysvětluje dosavadní postoj bezpečnostní šéf Aukra.

Lidovky.cz: Necítíte rozdíl mezi lístky do kin, která jsou více než poloprázdná, a vstupenkami na domácí hokejový šampionát, kde byly zápasy českého týmu rozebrány během chvíle?
Aukro jako obchodní portál, platforma pro obchodování třetích stran, nechce prodejce omezovat, pokud neporušují obchodní podmínky, případně platnou legislativu. Přeprodej lístků přímo nepodporujeme, ale posuzujeme tyto případy jednotlivě.

Lidovky.cz: Podle čeho?
Sledujeme, jestli jsou nabídky férové a v rámci dobrých mravů. Vždy před podobnými velkými akcemi zvýšíme monitoring, například loni při zápasech Plzně v Lize mistrů, před Superpohárem UEFA nebo při finále KHL.

Lidovky.cz: V rámci dobrých mravů, to zní poněkud abstraktně...
Pro nás je to v tuto chvíli legální prodej. Až pokud by nabídky za pevnou cenu byly hodně předražené, tak posuzujeme, zda inzerát nestáhneme. Například bychom zasáhli, pokud by se cena vstupenky z v řádů sto korun prodávala za tisíce.

U pokladen pražské O2 areny byl 4. listopadu ráno zahájen prodej denních...
U pokladen pražské O2 areny byl 4. listopadu ráno zahájen prodej denních...
Vstupenky na hokejové MS 2015 v Praze a Ostravě.
Šťastlivci se vstupenkami. Fanoušci z Jihlavy před pokladnami O2 areny.

Lidovky.cz: Jak je složité udržet takové obchodování s lístky pod dohledem?
Je rozdíl, zda jde o jednorázovou, nebo sezónní akci. Například s Plzní jsme byli v kontaktu, situaci jsme řešili i přímo s pořadateli. Na pravidelné bázi probíhá například úzká spolupráce se Sportovním holdingem Praha při prodeji vstupenek na zápasy Sparty. Prodej na všechny zápasy hokejové mistrovství se spustil v jednu chvíli a několik let se tady znovu nebude opakovat. Při těchto jednorázových akcích čekáme, zda se na našem obchodním portálu nabídky objeví a poté postupujeme podle konkrétních případů.

Lidovky.cz: Organizátoři šampionátu už varovali fanoušky, aby si lístky z přeprodeje rozhodně nekupovali, že může jít o padělky. Jak jste schopni zkontrolovat, že nejde o falsifikát?
Vystavené nabídky samozřejmě prověřujeme. Navíc spolupracujeme úzce s policií a velmi často tak jsme schopni odhalit padělek ještě dříve, než si ho nějaký uživatel koupí. V případě, že by se nám to nepodařilo, tak přebíráme finanční odpovědnost a po prodejci již vymáháme náhradu sami a zákazníkovi vyplácíme kompenzaci v rámci našeho Programu ochrany kupujících.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Jak začít s lepkem? Zkuste lahodnou kaši bez přidaného cukru
Jak začít s lepkem? Zkuste lahodnou kaši bez přidaného cukru

Rohlík ani piškoty nejsou vhodné potraviny k seznamování organismu dítěte s lepkem. Ideální variantou může být dobře stravitelná, lahodná kaše bez...