Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bednář: Gólmani už mě znají, tak jsem si našel něco na YouTube

Sport

  22:45
PRAHA - Hokejový útočník Jaroslav Bednář opět ukázal, jak velkým přínosem je pro Slavii. Proti Karlovým Varům se nejprve podepsal pod první gól svého celku, následně vypracoval druhý pro Lukáše Krenželoka, a přestože nešlo o jeho herně nejzářivější večer, rozhodl pak extraligový duel povedenou fintou při nájezdech proti Tomáši Závorkovi.

Bednář slaví gól. foto: ČTK

"Bedýnka" jel nájezdy jako první ze slávistů. Rozjel se, před Závorkou téměř zastavil a pak s přehledem trefil do volného místa, které se mu naskytlo. Ostřílený gólman Adam Svoboda se v tu chvíli v roli brankářské dvojky Pražanů na střídačce hodně smál.

"Jasně, zná to z tréninku. Vytáhl jsem to nějaké dva týdny zpátky a celou dobu jsem to trénoval. Měl jsem tři věci, které ti kluci už vědí, co dělám, tak jsem zkusil něco nového a vyšlo to. Adam dobře věděl, o co jde, protože jsem ho takhle párkrát vykoupal taky," popsal Bednář novinářům.

Inspiraci prý čerpal na internetu. "Viděl jsem to někde od těch šikovnejch kluků na YouTube, tak jsem si říkal, že to také vyzkouším, protože jsem si přemýšlel nad tím, co dělat, když brankáři vědí ty moje tři nebo čtyři věci," vysvětlil Bednář.

"Poslední dobou to procento úspěšnosti nebylo moc vysoké a je na čase to změnit. Snad ještě vymyslím nějakou další kravinu," věřil pražský rodák, jenž 9. listopadu oslaví sedmatřicetiny.

Nejdůležitější podle něho je, aby hráči v danou chvíli při brzdění puk neutekl a neposlal na gólmana jen "malou domů". "To jsi pak za obrovskýho pitomce. Těch variant je pak mraky, když tomu gólmanovi naznačíte. Záleží i na tom, jak je psychicky odolnej a jak se zachová. Když to ustojí, může z toho být i pěkný fiasko," připustil Bednář.

"Ale teď jsem to zkusil poprvé, premiéra vyšla, tak uvidíme, jak to bude příště. Záleží i na tom, jak gólman stojí, a člověk se nesmí unáhlit," podotkl Bednář.

Ani povedená finta mu však příliš nezlepšila náladu z celého duelu. "Vůbec. Já v sobě držím těch 60 minut hrůzy, co jsme odehráli. Ty dva body potěší, ale Vary na nás tady vlítly a odehrály výborný zápas. Hodně nám zavařily. A my můžeme být rádi za to, co Dominik (Furch) zase pochytal," ocenil Bednář výkon domácího gólmana.

Perlička. Přijít o vedení za 15 vteřin

Slavia se s Energií trápila, v polovině třetí třetiny se však zdálo, že vykročí za tříbodovým ziskem. Jenže vyrovnání hostů přišlo jen 15 sekund po Krenželokově úspěšné ráně. "To je naše perlička, pro nás typický. Dáme gól, spokojíme se a dostaneme soupeře nahoru těmahle věcma," zlobil se Bednář.

"Hrozně chybujeme. Držíme moc dlouho puk a málo bruslíme. Hrozně chybujeme v obranném pásmu a dostáváme tím protihráče nahoru a do pohody. To je věc, na kterou se musíme zaměřit a nějak to omezit," nabádal Bednář.

Autoři: ,