Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na dluhy nemáme, vzkázali ze Seychel. Hokejista na mizině žaluje Slovan

Sport

  16:36
BRATISLAVA - Na poslední chvíli našli tajemného investora z Ruska, aby mohli pokračovat v Kontinentální hokejové lize. Avšak problémy šéfů Slovanu Bratislava tím neskončily. Ján Brejčák, jeden z bývalých hráčů, se ozval. „Klub mi dluží peníze. Nemám co jíst,“ tvrdí slovenský hokejista.

Slovenský hokejista Ján Brejčák, který hrával za Litvínov, dává Slovan Bratislava k arbitráži, protože mu dluží peníze. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Slovan pod českým koučem Milošem Říhou započal letní přípravu, shání posily, podepisuje smlouvy s hráči, fanoušci se těší na další sezonu v zaplněné bratislavské hale při konfrontaci s bohatými celky z KHL. Jenže podle vyjádření bývalých zaměstnanců spíše vedení bratislavského celku staví „Potěmkinovu vesnici“.

Klub totiž stále nedostál svým závazkům, což by podle regulí soutěže do 30. června měl napravit. Už v minulém ročníku přitom hokejisté uvažovali kvůli tomu, že hrají zadarmo, o stávce. Minulý týden útočník Libor Hudáček pro server hokejportal.sk uvedl, že mu Slovan dluží více než polovinu z desetiměsíčního kontraktu. „Věřím, že to celé vyplatí,“ řekl slovenský reprezentant. „Ale zatím nic, je ticho. Asi připravují splátkové kalendáře.“

Brejčák, českým fanouškům známý z působení v Litvínově, už však neměl trpělivost. V květnu napsal dopis bossům KHL a zveřejnil dlužnou částku. V odpovědi Rusové uznali, že má pravdu a že má kontaktovat zástupce Slovanu právě do konce června.

Podle Brejčáka se nic nestalo, začátkem července však generální manažer Maroš Krajči slavnostně oznámil, že v Bratislavě se bude hrát KHL i příští rok. „Zavolal jsem Krajčimu a zeptal se, kdy mi to splatí. Řekl jsem mu, že nemám co jíst, protože mám leasingy, platím si normálně daně. Živí mě otec, bez něj bych neměl co do huby. Krajči mi odpověděl, že oni nemají na rozdávání a musím počkat, až nasbírají peníze z prodeje permanentek,“ řekl 26letý obránce pro deník Nový čas.

Když kontaktoval slovenský hokejista svého bývalého šéfa minulý týden znovu a znovu neúspěšně („Řekli mi, že je na Seychelách.“), tak se rozhodl Slovan zažalovat. „Chci vidět svoje peníze, které jsem si odmakal. Zadruhé nevěřím lidem, kteří jsou tam nahoře,“ vysvětlil Brejčák. Až teprve v těchto dnech na jeho účet dorazila druhá část listopadové výplaty.

Těžko říct, jak tohle všechno dopadne. Kolik dalších hráčů se rozhodne stejně jako Brejčák? Zbaví se Slovan postupně všech dluhů? A pokud ne, zakáže mu vedení KHL startovat v nadcházejícím ročníku? Situace v ruské soutěži je značně nepřehledná.