Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bryzgalov si musel nechat na masce přemalovat Mistra Jodu

Sport

  11:15
PHILADELPHIA - Ruský hokejový brankář Ilja Bryzgalov, hájící v NHL barvy Philadelphie, musel řešit nečekaný problém. Filmové společnosti Lucasfilm Ltd. se nelíbilo barevné ztvárnění slavné postavy Mistra Jody z filmové série Hvězdných válek na jeho masce a požádala vedení Flyers, aby si ji Bryzgalov nechal upravit. Ruský gólman to udělal, v opačném případě by mu totiž prý Lucasfilm zakázal masku používat.

Ilja Bryzgalov a Claude Giroux. foto: ČTK

Bryzgalov je fanouškem vesmíru, proto si nechal na masku pro letošní sezonu namalovat postavy z proslulé série Hvězdné války. Filmovým příznivcům se ale nelíbilo, že Mistr Joda, stejně jako jeho světelný meč, barevně neodpovídají realitě. Meč totiž nebyl zelený, ale červený, a sám Joda spíše oranžový.

"Nechtěli jsme nikoho urazit. Jen jsme chtěli, aby postavy měly nádech klubových barev," vysvětlil autor masky Franny Drummond. "Rozhodně v tom nebyl špatný úmysl," omlouval se.

Změna nakonec moc nevadila ani samotnému Bryzgalovovi: v pozměněné masce nastoupil poprvé v sobotním zápase proti Ottawě, který Philadelphia vyhrála 2:1. Podle Drummonda přitom ruský brankář nebyl moc nadšený, když si ji po předešlém středečním zápase bral. I díky jeho výbornému výkonu totiž tehdy Flyers porazili Washington.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...