Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Budu se učit od Nedvěda, plánuje posila Liberce Vampola

Sport

  13:38
LIBEREC - Za trochu záhadných okolností končil minulý ročník hokejový útočník Petr Vampola. Místo oslav mistrovského titulu s Plzní vstřebával zklamání v podobě vyřazení z kádru před klíčovou sedmou bitvou o titul na ledě Zlína. Na prahu nové sezony věří, že v Liberci se opět rozpomene na lepší časy své kariéry, pomůže naplnit cíl Bílých Tygrů, jímž je po roční odmlce opět postup do play off, a také se něco přiučí od kapitána Severočechů Petra Nedvěda.

Plzeň - Litvínov. Petr Vampola z Plzně po prohraném utkání foto: ČTK

Mistr světa z roku 2010 se pod Ještěd vrací po více než šesti letech táhlou oklikou přes Plzeň, Rusko, Švýcarsko, ale také Švédsko. V minulé sezoně už vypomáhal znovu Plzni. Po třetím finálovém klání však přetáhl večerku a přišel o atmosféru sedmé bitvy o titul i následné oslavy. Právě obhájce titulu nyní shodou okolností přivítá Liberec ve svém úvodním domácím utkání nového ročníku.

"Minulý rok jsem se tam vracel, něco jsem tam prožil, vyhráli jsme titul, pro mě to bylo takové... Nerad bych se k tomu poslednímu zápasu vracel, ale na Plzeň vzpomínám hrozně rád, zažil jsem tam spoustu dobrého," řekl novinářům Vampola.

ČTĚTE TAKÉ

Zatímco Plzeň dobyla historický titul, Liberečtí prožívali hodně krušné časy a zachraňovali extraligu až v baráži. "V kabině se to zmíní v případě, když je to třeba trochu ležérnější a nedělalo se třeba naplno, co jsme dělat naplno měli," přiblížil Vampola. "Každý tady ale ví, že bychom to nechtěli opakovat. Rádi bychom hráli lepší hokej a chtěli se dostat do play off, i kvůli fanouškům, aby se měli na co koukat," dodal.

Je jedním z hráčů, na něž bude kouč Pavel Hynek spoléhat. V přípravě mu také vykrystalizoval elitní útok ve složení Vampola - Nedvěd - Martin Bartek. "Je to na trenérovi, jak to nakonec bude. Když budeme hrát spolu, tak fajn, ale když budu hrát s někým jiným, tak budu hrát s někým jiným," nelámal si Vampola příliš hlavu s tím, jaké bude mít v útoku parťáky.

Nečeká nás lehký začátek, míní Vampola

Současně s tím ovšem přiznal, že být v jednom týmu s Nedvědem je přece jen něčím výjimečným. "Petr je výborný hokejista a pro mě je to něco podobného, jako když jsem hrál s Jardou (Jágrem). I přesto, že mi je jednatřicet, je to zpočátku trochu zážitek. Ať už s ním hrát budu nebo ne, jsem rád, že jsem s ním v jednom týmu. Myslím, že se od něho můžu naučit spoustu věcí," věří Vampola, který se už nemůže dočkat, až nový extraligový ročník vypukne.

"Asi všichni už si přejeme, aby to začalo. Nemáme podle mého názoru lehký začátek, ale ty poslední zápasy nasvědčují, že se postupně zápas od zápasu zlepšujeme," připomněl Vampola tři výhry ze čtyř posledních odehraných přípravných utkání.

Z party a také kvality týmu má dobrý pocit. "Věřím tomu, že by to mohlo šlapat a mohli bychom mít úspěch," poznamenal. "Cílem je dostat se do play off, tam je možné cokoliv. Prvním úkolem je ale to play off," zdůraznil Vampola.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...