Ze Staroměstského náměstí. Mezi fanoušky zavítal i prezident České republiky Václav Klaus.
41. minuta
důležité
Začala třetí třetina zápasu Česko - USA.
40. minuta
Ze Staroměstského náměstí. "Super," shodují se studenti průmyslovky po druhé třetině. Na Slovensko nemohli, proto jsou tady! Výsledek tipují na 3:0 pro Česko. "Jedna třetina, jeden gól! Uvidíme se na finále," dodávají.
40. minuta
Za Staroměstského náměstí. Přítomny jsou dva vozy záchranné služby. Jeden stan záchranářů a u sochy Jana Husa hlídkují dva strážníci... "My chceme gól, my chceme gól," volají fanoušci.
40. minuta
důležité
Druhá třetina je u konce. Stejně jako tu první ji vyhráli Češi brankou Jaromíra Jágra. Celkově pak vedou 2:0.
39. minuta
Zbyněk Michálek vyslal tvrdou střelu od modré, ale nedokázal zamířit přesně do sítě.
38. minuta
Průchovi se nabídl ve středu kluziště Marek, ale ten přihrávku svého spoluhráče zpravával příliš pomalu a Američané se stihli vrátit.
36. minuta
Červenka se ocitl osamocený za obranou, ovšem v dobré pozici svou střelou z kruhu trefil pouze lapačku Conklina.
35. minuta
Voráčkova startoval Marek, ale přihrávku do samostatného nájezdu nezpracoval.
34. minuta
USA
Ondřej Pavelec bez sebemenších potíží vyhytal Skilleho střelu od mantinelu.
31. minuta
Škoula nahodil kotouč na Conklina, ten ale skákový puk vyrazil pravým betonem do rohu kluziště.
30. minuta
Pohotový Pavelec vychytal Shannonův brejkový nájezd.
29. minuta
Ze Staroměstského náměstí. "Řekněme si na rovinu: Jarda Jááágr, už dva góly," křičí moderátor. A na otázku, kdo je nejlepší diváci skandují: "Jágr, Jágre, Jágr." A pak tradiční "kdo neskáče není Čech!"
27. minuta
Ze Staroměstského náměstí: Důchodkyně zápas vtipně komentují. "Červenka je ten střelec. Američané hrajou zákeřnějc. Škoula nebo Šmoula?" Sledovaly prý i Rusáky. Góóool! Staromák se otřásá. Všihni tleskají!
25. minuta

Rachůnek přihrál od modré čáry na pravou stranu Jágrovi, který hned z voleje vypálil a trefil odkyrtou část branky Conklina. Češi vedou 2:0!

• Česko - USA (Jágr slaví gól).

Česko - USA (Jágr slaví gól). / Autor: Reuters

25. minuta
gól
Gól! Jágr si připsal již druhou branku zápasu. Česko - Rusko 2:0.
25. minuta
Hadamczik si bere oddechový čas a udílí pokyny svým svěřencům.
25. minuta
Pokračuje česká přesilovka 5 na 3! Bude se hrát ještě půl minuty.
24. minuta
Další faul. Češi budou hrát přesilovku 4 na 3. Van Riemsdyk dostal dvě minuty za faul loktem.
24. minuta
Faulovaný Michálek přihrál Plekancovi a ten postupoval při vlastním oslabení sám na branku. Otočkou se pokusil kotouč zasunout za Conklina, ale neuspěl. Síly na ledě se ale vyrovnají. Na trestnou lavicí odchází Wheeler.

Nepřehlédněte

ČESKO 4:0 USA (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 19. Jágr (Červenka), 25. Jágr (Rachůnek, Plekanec), 51. Plekanec (Frolík, Židlický), 57. Jágr (Plekanec)

Česká republika: Pavelec - Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček - Vampola.

USA: Conklin - Johnson, Komisarek, Stuart, Fowler, McDonagh, Shattenkirk, Wilson - van Riemsdyk, Palmieri, Shannon - Stepan, Smith, Wheeler - Kreider, Stastny, Stapleton - Brown, Skille, Porter, Gaustad.