Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co je to tu za máničku? ptají se fanoušci Sparty. ‚Já jsem tu doma,‘ odpovídá jim útočník Michnáč

Sport

  14:40
PRAHA - Světlé vlasy po ramena, rychlé pohyby, šikovné ruce, vstřelený gól. Číslo 44 v dresu Sparty v úterý proti Slavii hned udivilo. O koho jde? To se po třech letech ze zámořské juniorky vrací do mateřského klubu Albert Michnáč. „Jsem tu doma,“ říká útočník po podpisu dvouleté smlouvy.

Albert Michnáč foto: hcsparta.cz

Olesz promluvil o konci ve Vítkovicích: Nebylo to o penězích. Odešel jsem kvůli trenérům

Nejde o posilu v pravém slova smyslu. Zatím, protože schopnosti na to 20letý Michnáč určitě má.

S místem v sestavě ale napevno ještě počítat nemůže. Tři roky strávil v kanadské juniorce, teď se rozhodl pro návrat domů, takže musí nejdřív přesvědčit. „Hlavně se po mně chce, abych dobře bránil, jsem mladý,“ říká.

„Hledal jsem angažmá, Sparta hned řekla, že má zájem. Jsem odchovanec, prostředí znám. A konkurenci nevnímám,“ dodává rázně. „Nekoukám kolem sebe.“

Pražský klub bez pochyby zaujal. Fanouškům se předvedl poprvé v úterý, když v derby se Slavií vstřelil gól.

„V přípravě velice mile překvapil. Nyní je pouze na něm, zda se dokáže prosadit do základního kádru. Je výborně bruslařsky a silově vybavený, nechybí mu zdravá drzost a ctižádostivost,“ poskytl vyjádření mluvčí Sparty Marek Táborský.

Trenér Sparty Uwe Krupp.
Sparta - Chomutov (smutnící sparťané)

Podobně po utkání hovořil i hlavní kouč Uwe Krupp: „Jeví se opravdu dobře, výborně pracuje před brankou, v soubojích. Dal gól. Určitě ho budeme důkladně pozorovat.“

Proč se vlastně útočník ze zámoří vrátil? Vždyť v juniorské OHL se v týmu Saginaw Spirit neztrácel. Největší hvězdy jsou sice schopny získat v lize téměř dvojnásobek, přesto Michnáč posbíral slušných 167 bodů v 214 zápasech.

„Potřebuju přejít na seniorský hokej, já fakt nevím, prostě jsem v zámoří skončil, jde o mé rozhodnutí,“ nechce český talent zacházet do podrobností.

Zároveň prozradil, že ve hře jsou i jiné extraligové kluby v Česku, pokud by angažmá ve Spartě nevyšlo. Je jedním z vážných zájemců středočeské Kladno. „O zájmu jiných klubů jsme věděli,“ souhlasí mluvčí Táborský.

Přijít o Michnáče klub ale nechtěl. Tak s ním podepsal dvouletou smlouvu a dal mu příležitost přesvědčit.

Autor: