Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Eliášovy branky Ďáblům nepomohly

7:42
NEW YORK - Ani dvě branky českého útočníka Patrika Eliáše nestačily ve středečním utkání prvního kola play off Východní konference NHL týmu New Jersey k vítězství.

Dominátor dostal během 27 minut tři branky a byl střídán. foto: ČTK

Hokejisté Devils podlehli v Madison Square Garden domácím New York Rangers 3:5 a v sérii prohrávají již 1:3 na zápasy. Na výhře Rangers se z českých hokejistů podíleli Martin Straka gólem a asistencí a Jaromír Jágr, jenž si připsal jednu přihrávku.

Prvním postupujícím do dalších bojů se stali hokejisté Pittsburghu Penguins, kteří zvládli i čtvrtý zápas proti Ottawě. Celou sérii tak vyhráli jednoznačně 4:0.

Naopak série mezi Detroitem a Nashvillem se vyrovnala. Hašek dostal opět dvě slepené branky. Tentokrát ho v 6. minutě překonali Hamhuis a Weber. Ve 27. minutě byl Dominátor střídán poté, co Haška prostřelil De Vries (na poslední dvě branky přihrával Erat). Stav série je tak 2:2.

Výsledky:
Východní konference:
NY Rangers - New Jersey 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky: 13. a 60. Gomez, 23. Straka (Jágr), 33. Drury, 57. M. Staal (Straka) - 21. a 27. Eliáš, 45. Mottau. Střely na branku: 39:31. Diváci: 18.200. Stav série: 3:1.

Ottawa - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Stillman - 22. Malkin, 36. J. Ruutu, 60. Crosby. Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.954. Konečný stav série: 0:4, postupuje Pittsburgh.

Západní konference:
Nashville - Detroit 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Hamhuis (Erat), 6. Weber, 27. De Vries (Erat) - 27. a 44. Dacjuk. Dominik Hašek odchytal za Detroit 27 minut, obdržel tři branky ze 14 střel, úspěšnost zásahů měl 78,57 procenta. Střely na branku: 27:41. Diváci: 17.113. Stav série: 2:2