24. května 2010 1:03 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Exkluzivně obrazem: jak slaví v kabině noví světoví šampioni

Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa). | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

KOLÍN NAD RÝNEM (OD ZPRAVODAJE LN V NĚMECKU) Čeští hokejisté slaví po finálovém vítězství nad Ruskem 2:1 senzační titul mistrů světa. Nejen díky agenturním fotkám, ale také objektivem fotografa Robina Drahoňovského můžete nahlédnout nejen na oslavy na ledě, ale také exkluzivně do kabiny českého týmu.

Pořádně sprše šampaňského neunikl kouč nových šampionů Vladimír Růžička:
Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

Nechyběli ani premiér Jan Fischer a prezident Václav Klaus:
Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

Ani kapitán nových mistrů světa Tomáš Rolinek a jeho "asistent" Petr Čáslava:
Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

A další fotografie již nepotřebují snad ani komentář - naleznete je v galerii pod článkem!

Nadšení v kabině v kolínské Lanxess Areně dokreslily bublinky šampaňského, charakteristická vůně doutníků a burácivé pokřiky týmu, který se popral s nepříznivým vývojem turnaje a nastartoval se k jízdě snů až k titulu po finále proti neporazitelným Rusům. Radost s českými bojovníky sdíleli v šatně také prezident Václav Klaus a premiér Jan Fischer. Český prezident se dokonce napil z poháru pro šampiony.

"Je to doma, kdo si to zaslouží: všichni!" křičel kapitán Tomáš Rolinek na důkaz toho, že tým s deseti nováčky na mistrovství světa, ale především s obrovskou vůlí dokázal ukončit čekání na medaili. S vítězným pokřikem čekal tým několik minut na hvězdy Tomáše Vokouna a Jaromíra Jágra, kteří jako jediní z letošního kádru už měli na kontě zlaté triumfy.

Česko - Rusko (prezident Klaus pije z poháru).

Zatímco se chystala v české šatně oslava, prodíral se záplavou jásajících Čechů do mixzóny hvězdný ruský útočník Alexandr Ovečkin, který v této sezoně prožil už několikáté zklamání. Rusové své stříbrné medaile ani při odchodu z ledu neměli na krku s výjimkou beka Denise Grebeškova. Hvězdný výběr sborné nemohlo stříbro uspokojit, zatímco parta kouče Vladimíra Růžičky byla v euforií už po postupech ze čtvrtfinále i semifinále.

"Je to největší loupež v historii hokeje. Je to ještě větší než vítězství Řecka na mistrovství Evropy (ve fotbale)," řekl novinářům Rolinek. "Takhle hraje tým. Jak jsme to dokázali? Jeden vedle druhého," hecoval mužstvo Rolinek a nedočkaví čerství mistři, čekající na hvězdy týmu plnící si povinnosti u médií, si už zapalovali vítězné doutníky.

Česko - Rusko (Jágr a Růžička).

"Nejdřív pokřik, pak střílíme," brzdil bouchání šampaňského masér Petr 'Áda' Bílek. Když už Jágr s Vokounem dorazili, odstartoval oslavy: "Dostali (Rusové) a na Staromák." Mezi stříkajícím šampaňským duněla šatna pokřikem: "Kdo neskáče, není Čech." Prezident Klaus raději před sílící sprškou šampaňského na chvíli unikl dveřmi šatny, za chvíli se ale vrátil k přípitku z mistrovského poháru, když jej Bílek ujistil, že největší bouření už pominulo.

"Jsem u oslav potřetí a s tím týmem, který tu byl, to těší dvojnásob," ocenil Klaus vítěznou jízdu mužstva, které se dokázalo vypořádat s absencí řady hvězd a zdolalo i ruský výběr našlapaný věhlasnými jmény.  Za dunění hitu kabiny 'Snídaně v trávě' od Michala Tučného se rozjela oslava, která se z kabiny přenesla na týmovou večeři v hotelu Pullmann.

Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

Ráno už výběr Vladimíra Růžičky odletí do Prahy, kde se podělí s fanoušky o radost, kterou přineslo zlato po čtyřletém čekání českého hokeje na medaili. Na letišti v Ruzyni má tým přistát hodinu po poledni.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz