Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Exkluzivně obrazem: jak slaví v kabině noví světoví šampioni

Sport

  1:03
KOLÍN NAD RÝNEM (OD ZPRAVODAJE LN V NĚMECKU) - Čeští hokejisté slaví po finálovém vítězství nad Ruskem 2:1 senzační titul mistrů světa. Nejen díky agenturním fotkám, ale také objektivem fotografa Robina Drahoňovského můžete nahlédnout nejen na oslavy na ledě, ale také exkluzivně do kabiny českého týmu.

Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa). foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

Pořádně sprše šampaňského neunikl kouč nových šampionů Vladimír Růžička:
Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

Nechyběli ani premiér Jan Fischer a prezident Václav Klaus:
Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

Ani kapitán nových mistrů světa Tomáš Rolinek a jeho "asistent" Petr Čáslava:
Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

A další fotografie již nepotřebují snad ani komentář - naleznete je v galerii pod článkem!

Nadšení v kabině v kolínské Lanxess Areně dokreslily bublinky šampaňského, charakteristická vůně doutníků a burácivé pokřiky týmu, který se popral s nepříznivým vývojem turnaje a nastartoval se k jízdě snů až k titulu po finále proti neporazitelným Rusům. Radost s českými bojovníky sdíleli v šatně také prezident Václav Klaus a premiér Jan Fischer. Český prezident se dokonce napil z poháru pro šampiony.

"Je to doma, kdo si to zaslouží: všichni!" křičel kapitán Tomáš Rolinek na důkaz toho, že tým s deseti nováčky na mistrovství světa, ale především s obrovskou vůlí dokázal ukončit čekání na medaili. S vítězným pokřikem čekal tým několik minut na hvězdy Tomáše Vokouna a Jaromíra Jágra, kteří jako jediní z letošního kádru už měli na kontě zlaté triumfy.

Česko - Rusko (prezident Klaus pije z poháru).

Zatímco se chystala v české šatně oslava, prodíral se záplavou jásajících Čechů do mixzóny hvězdný ruský útočník Alexandr Ovečkin, který v této sezoně prožil už několikáté zklamání. Rusové své stříbrné medaile ani při odchodu z ledu neměli na krku s výjimkou beka Denise Grebeškova. Hvězdný výběr sborné nemohlo stříbro uspokojit, zatímco parta kouče Vladimíra Růžičky byla v euforií už po postupech ze čtvrtfinále i semifinále.

"Je to největší loupež v historii hokeje. Je to ještě větší než vítězství Řecka na mistrovství Evropy (ve fotbale)," řekl novinářům Rolinek. "Takhle hraje tým. Jak jsme to dokázali? Jeden vedle druhého," hecoval mužstvo Rolinek a nedočkaví čerství mistři, čekající na hvězdy týmu plnící si povinnosti u médií, si už zapalovali vítězné doutníky.

Česko - Rusko (Jágr a Růžička).

"Nejdřív pokřik, pak střílíme," brzdil bouchání šampaňského masér Petr 'Áda' Bílek. Když už Jágr s Vokounem dorazili, odstartoval oslavy: "Dostali (Rusové) a na Staromák." Mezi stříkajícím šampaňským duněla šatna pokřikem: "Kdo neskáče, není Čech." Prezident Klaus raději před sílící sprškou šampaňského na chvíli unikl dveřmi šatny, za chvíli se ale vrátil k přípitku z mistrovského poháru, když jej Bílek ujistil, že největší bouření už pominulo.

"Jsem u oslav potřetí a s tím týmem, který tu byl, to těší dvojnásob," ocenil Klaus vítěznou jízdu mužstva, které se dokázalo vypořádat s absencí řady hvězd a zdolalo i ruský výběr našlapaný věhlasnými jmény.  Za dunění hitu kabiny 'Snídaně v trávě' od Michala Tučného se rozjela oslava, která se z kabiny přenesla na týmovou večeři v hotelu Pullmann.

Česko - Rusko (Kabina nových mistrů světa).

Ráno už výběr Vladimíra Růžičky odletí do Prahy, kde se podělí s fanoušky o radost, kterou přineslo zlato po čtyřletém čekání českého hokeje na medaili. Na letišti v Ruzyni má tým přistát hodinu po poledni.