Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V kauze Růžička padne další trestní oznámení. Podá ho bývalý majitel Slavie

Sport

  10:49
PRAHA - Richard Benýšek, bývalý majitel hokejové Slavie, přišel na policii, aby vypovídal o podezřelých penězích, které hokejový trenér Vladimír Růžička od jednoho z rodičů převzal.

Vladimír Růžička na tréninku hokejové reprezentace po utkání s Lotyšskem. foto:  Michal Šula, MAFRA

Informaci přinesl deník MF Dnes.

Benýšek prý na služebně hospodářské kriminálky odmítl vypovídat, ale podá trestní oznámení. Na koho? Podle listu na Tomáše Kotouče a Tomáše Rosena, tedy muže, kteří klub Benýškovi prodali a v kauze trenérovi „pomohli“.

Tvrdili totiž, že o penězích, které měly být uloženy v trezoru, věděli. „Ano věděl jsem o tom daru. Růžička mě o něm hned informoval,“ řekl v dubnu Kotouč pro Lidovky.cz. Benýšek oponuje, že mu ale při předávání klubu o ničem neřekli. „Garantuji vám, že jsem o ničem nevěděl,“ řekl Benýšek

Kauza Růžička: Půjčka je klasickým maskováním, říká expert na korupci

Růžička čelí nařčení z přijetí úplatku, který mu ještě za jeho působení ve Slavii měl předat jeden z rodičů za to, že o jeho syna „bude postaráno.“

Kauza v sobě skrývá řadu nejasností. Klub se od Růžičky distancoval, kouč později přišel s vysvětlením, že se mělo jednat o půjčku, kterou z účtu své manželky dotyčnému vrátil.

Během hokejového šampionátu, na němž čeští hokejisté skončili čtvrtí, se o kauze nehovořilo. Sami hráči uváděli, že se soustředí pouze na zápasy a vše ostatní jde mimo ně. Podobně mluvil i Růžička.

Autor: