Góly Faksy a Noska k výhrám nevedly, Zacha a Palát si připsali po jedné asistenci

Hokejový útočník Radek Faksa v dresu Dallasu. foto: Reuters

NEW YORK - Hokejistům Dallasu nestačil gól Radka Faksy a podlehli doma v nedělním utkání NHL Nashvillu 3:4 po samostnatných nájezdech. Skóroval i Tomáš Nosek, který dal jedinou branku Vegas při prohře 1:3 na ledě Los Angeles. Pavel Zacha asistoval u vítězné trefy New Jersey, které zvítězilo v Pittsburghu 2:1 v prodloužení. Ondřej Palát podpořil přihrávkou výhru Tampy Bay 5:3 nad Floridou.
  7:05

Faksa zvyšoval v 11. minutě tečí už na 2:0 a připsal si čtvrtý gól sezony. Dallas vedl ještě 3:1, ale Nashville na konci druhé třetiny snížil a v 55. minutě vyrovnal Eeli Tolvanen. O výhře Predators rozhodl v páté sérii rozstřelu Calle Järnkrok.

Krejčí dosáhl na 700 bodů v NHL, s Pastrňákem dotlačili Boston k výhře nad Buffalem

Nosek vyzrál v 57. minutě na Calvina Petersona, který byl se 41 zákroky hlavním hrdinou zápasu. Český útočník ho o nulu připravil hezkou individuální akci, při níž převzal puk na útočné modré čáře, přebruslil na levé straně obránce a snížil na 1:2. Jakékoli naděje Vegas na prodloužení série pěti výher vzal už za 55 sekund Jeff Carter, který uspěl v sólovém úniku s bekhnedovou kličkou a přidal třetí gól Los Angeles.

Radek Faksa (12), Roope Hintz (24) a John Klingberg (3) z Dallasu Stars...
8. Radek Faksa - Dallas Stars zastupuje v nejlepší české desítce bodování Radek...

Zacha byl ve druhé třetině blízko gólu za stavu 1:1, ale jeho střelu v oslabení zastavilo břevno. Český útočník se zapsal do statistik až v prodloužení. Přihrávkou uvolnil na pravé straně rozjetého Jespera Bratta, který objel branku a zasunul puk u levé tyče.

Tampa Bay zvýšila svůj náskok v čele soutěže na rozdíl čtyř bodů před Washingtonem, New Yorkem Islanders a Floridou, kterou udolala až v zavěru. Vítězný gól dal v 51. minutě v přesilové hře za stavu 3:3 Tyler Johnson. Výhru mohl zpečetit při power play trefou do prázdné branky Palát, ale v útočném pásmu přihrál nesobecky Bradenu Pointovi. Rodák z Frýdku-Místku vede produktivitu českých hráčů s 28 body (11+17) před Davidem Pastrňákem z Bostonu (14+12).

Výsledky NHL:

Pittsburgh - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 4. Crosby - 25. Vatanen, 63. Bratt (Zacha). Střely na branku: 36:35. Diváci: 2800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bratt (New Jersey), 2. Jarry (Pittsburgh), 3. Blackwood (New Jersey).

Tampa Bay - Florida 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky: 4. Gourde, 32. Killorn, 46. M. Joseph, 51. T. Johnson, 60. B. Point (Palát) - 4. Verhaeghe, 39. Forsling, 47. Hörnqvist. Střely na branku: 24:32. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Killorn, 3. Gourde (všichni Tampa Bay).

Los Angeles - Vegas 3:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 26. S. Walker, 27. D. Brown, 58. Carter - 57. Nosek. Střely na branku: 31:42. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Petersen, 2. Doughty, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

Dallas - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 10. Gardner, 11. Faksa, 34. Dellandrea - 11. Johansen, 38. F. Forsberg, 55. Tolvanen, rozhodující sam. nájezd Järnkrok. Střely na branku: 30:22. Diváci: 4011 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Tolvanen (Nashville), 2. Dellandrea (Dallas), 3. F. Forsberg (Nashville).