Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik: Růžička může dostat na MS Varaďu a Bonka

Sport

  16:50aktualizováno  7. dubna 16:43
PRAHA - Martin Růžička. Martin Růžička. A Martin Růžička. O nikom během play off neslyšíte častěji. Hokejový kanonýr Třince prožívá životní sezonu, kterou korunuje rekordním zápisem do historie. V 15 odehraných zápasech si připsal už 15 gólů a 15 asistencí. Reprezentační kouč Alois Hadamczik má před blížícím se šampionátem z jeho formy radost.

Radost útočníka Třince Martina Růžičky. foto: ČTK

Ta může na MS dostat i Václava Varaďu s Radkem Bonkem, Růžičkovy parťáky z útoku. "Já o tom vážně uvažuju," řekl LN Hadamczik.

LN Čekal jste, že se tak rozjede? Že přepíše i Pálffyho rekord?
Přepisovat rekordy nejde plánovat, jemu holt přišla forma v pravý čas. Je to jeho nejlepší sezona, už v základní části to byl dobrý hráč. V play off je z něj ale výtečný hráč.

LN Nepřekvapil tím trochu i vás? Nebo jste trochu tušil, co se v něm skrývá?
On měl jednu sezonu dobrou už ve Znojmě, pak se mu povedla i ta v Třinci. V něm to je. Ale kam daleko to až dotáhne, to je spíše otázka momentální formy. A nesmíte zapomenout ještě na něco...

LN A to?
Že šíleně velký prostor mu dělají dva hráči - Bonk i Varaďa. Když je kolem sebe nebudete mít, nevybojují vám tolik puků, neudělají místo u branky. To, že Růžička je Růžičkou, je taky velká práce právě Varadi s Bonkem.

LN Nemá Růžička už za své letošní výkony nominaci na šampionát jistou?
Tu přece nemá nikdo. Ano, vysloužíte si ji svými výkony, ale na samotný šampionát nejde říkat nic dopředu... Co ale vím, je to, že si po finále zaslouží nějaké volno, takže se připojí až na České hokejové hry v Brně. Šanci si ale zaslouží.

LN Kam až to může podle vás dotáhnout? Třeba do NHL?
Silový typ zrovna není, ale v zámoří hrají i techničtí hráči. Měl by ještě zlepšit práci v osobních soubojích, být silnější... Já bych řekl, že je podobný typ jako Martin Havlát. A víte sami, že Havlát je výtečný hráč, ale trápí ho zranění.

LN Myslíte, že by Růžička mohl být alternativou alespoň na zkoušku k Jaromíru Jágrovi?
O tom jsem zatím moc neuvažoval. Spíš bych řekl že ne než jo.

LN Takže k němu budete hledat typy jako Bonk a Varaďa?
Uvidíme, kdo bude k dispozici.

LN A nepohráváte si vy náhodou s myšlenkou, že je kvůli Růžičkovi povoláte na šampionát také?
(pousměje se) To už mě tlačíte trochu daleko, počkám, až skončí finále. Ale ten útok hraje tak dobře, že by se člověk neměl zdráhat tam ty oba starší kluky vzít. Záleží, jak budou unavení... Ale s tou myšlenkou si pohrávám, to je pravda.

CELÝ ROZHOVOR VE ČTVRTEK V DENÍKU LIDOVÉ NOVINY