Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hadamczikovi sebrali 18milionovou dotaci na arénu v Kravařích

Sport

  18:37
PRAHA - Bývalý trenér hokejové reprezentace se svým plánem na doživotní příjem z provozu hokejové haly narazil. Resortní sportovní centra ministerstva školství a ministerstva obrany, v nichž se připravují vrcholoví sportovci, si rozdělí osmnáctimilionovou dotaci původně určenou pro Buly Arénu v Kravařích.

Trenér Alois Hadamczik. foto: MAFRA - Michal Šula

Na návrh ministra školství mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka (ČSSD) to dnes schválila Národní rada pro sport, sdělila ČTK tisková mluvčí ministerstva Klára Bílá.

Bývalý trenér hokejové reprezentace se vysněné dotace nedočká.

Dotaci pro Buly Arénu v Kravařích, která je projektem bývalého kouče hokejové reprezentace Aloise Hadamczika, nechal ministr prověřit na žádost poslance Jiřího Holečka (ANO).

Tomu se nelíbily některé položky ze seznamu, podle kterého se mělo rozdělit 820 milionů korun určených na podporu sportovních organizací. Seznam Národní rada schválila na květnovém zasedání a následně to formálně potvrdilo i vedení ministerstva.

Chládek: Před udělením vše zkontrolujeme

Šéf resortu nevyloučil, že v přidělování dotací může ještě dojít k dalším změnám. "Položky, které mi členové rady navrhnou k prověření účelnosti dotace, zkontrolujeme ještě před jejich udělením. Pokud se vyskytne problém, dotaci neudělíme," řekl Chládek.

Národní radu pro sport ministerstvo zřídilo ve snaze zprůhlednit systém rozdělování peněz na podporu sportu. Jejími členy jsou vedle zástupců úřadu a velkých sportovních svazů také poslanci, nabídku dostaly všechny strany zastoupené ve Sněmovně.