Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczikovi sebrali 18milionovou dotaci na arénu v Kravařích

Sport

  18:37
PRAHA - Bývalý trenér hokejové reprezentace se svým plánem na doživotní příjem z provozu hokejové haly narazil. Resortní sportovní centra ministerstva školství a ministerstva obrany, v nichž se připravují vrcholoví sportovci, si rozdělí osmnáctimilionovou dotaci původně určenou pro Buly Arénu v Kravařích.

Trenér Alois Hadamczik. foto: MAFRA - Michal Šula

Na návrh ministra školství mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka (ČSSD) to dnes schválila Národní rada pro sport, sdělila ČTK tisková mluvčí ministerstva Klára Bílá.

Bývalý trenér hokejové reprezentace se vysněné dotace nedočká.

Dotaci pro Buly Arénu v Kravařích, která je projektem bývalého kouče hokejové reprezentace Aloise Hadamczika, nechal ministr prověřit na žádost poslance Jiřího Holečka (ANO).

Tomu se nelíbily některé položky ze seznamu, podle kterého se mělo rozdělit 820 milionů korun určených na podporu sportovních organizací. Seznam Národní rada schválila na květnovém zasedání a následně to formálně potvrdilo i vedení ministerstva.

Chládek: Před udělením vše zkontrolujeme

Šéf resortu nevyloučil, že v přidělování dotací může ještě dojít k dalším změnám. "Položky, které mi členové rady navrhnou k prověření účelnosti dotace, zkontrolujeme ještě před jejich udělením. Pokud se vyskytne problém, dotaci neudělíme," řekl Chládek.

Národní radu pro sport ministerstvo zřídilo ve snaze zprůhlednit systém rozdělování peněz na podporu sportu. Jejími členy jsou vedle zástupců úřadu a velkých sportovních svazů také poslanci, nabídku dostaly všechny strany zastoupené ve Sněmovně.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat