Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Nebudou mi poroučet nýmandové, nařknul Hadamczik média a složil funkci

Sport

  19:15
PRAHA - Bylo to další nečekané rozhodnutí Aloise Hadamczika. Teď už bývalý trenér české hokejové reprezentace přišel do Hitrádia Orion hodnotit skončený olympijský turnaj v Soči. A skončil sám. Podle Hadamczika za to můžou novináři. "Jestliže mi chtějí poroučet takoví nýmandové, kteří nemají žádnou školu, tak jsem si říkal, ať to dělá někdo jiný."

Alois Hadamczik foto: MAFRA - Michal Růžička

Hadamczik oznámil své rozhodnutí nejprve šéfovi hokejového svazu Tomáši Královi, veřejně vystoupil v rádiovém vysílání. Jinak mlčí, na žádosti o rozhovor neodpovídá. Zatím tedy je jediným vyjádřením jeho rozhovor pro Hitrádio Orion, který si můžete poslechnout ZDE.

"Při takovém puči se nedá pracovat s týmem, musíte s hráči i se svou osobou pracovat psychologicky. Pod takovým tlakem pak už nejdou ta rozhodnutí dělat sebevědomě, a to je špatně. Chtěl bych poděkovat českému hokejovému národu, který je vynikající a zaslouží si, abychom vyhrávali," řekl Hadamczik, když oznamoval svůj odchod od národního týmu.

O čem ještě mluvil?

O kritice odborné veřejnosti

Musím především říct, že trenérská práce je velká dřina. Je to práce s lidmi, je to práce sestavit tým. Potřebujete součinnost lidí v okolí. Součinnost k mojí osobě a mému týmu nebyla skoro žádná. V takovém prostředí se mi nechce dál pracovat. Těžko se mi odchází, protože národní tým jsem dělal s hrdostí, jako Čech.

HADAMCZIK KONČÍ

O vzkazu hokejovému národu

Byl bych rád, kdybyste se nenechali unést nějakými řečmi z médií. Věřte mi - zůstaňte vždycky sví. Mějte svůj názor. V životě se vždy nevyhrává, sport je o tom, že se někdy i prohraje. Takový je život. Přeji národnímu týmu i celému českému národu, ať má třeba více radosti než za poslední dva roky.

O prezidentu Královi

Velice si ho vážím, uctívám ho jako lidskou osobnost, jako právníka. Kdo viděl svaz, v jakém byl stavu předtím, tak musí uznat, kolik práce se udělalo s mládeží. Věřím, že jednou ty časy budou lepší, ale já už to budu jenom sledovat.

O organizaci olympiády v Soči

Můžu to porovnat s olympiádou v Turíně před osmi lety. To byl rozdíl tři sta procent. Co Rusové připravili, je nevídané. Od ubytování, přes stravování po sportoviště - všude necháte oči, jak krásně to udělali, jaká čistota tam byla. Organizace fungovala jako hodinky.

O budoucnosti

"Co bude dál? Popravdě teď ani nevím. Teď vím jednu věc, že nechci vidět lidi, kteří jsou bezcharakterní, kteří prostě nemají úctu k druhým lidem. Zorientoval jsem se. Pokud mi zdraví dál dovolí a pokud se z toho slavného mediálního nahánění nezblázním, budu chtít pokračovat v některé sportovní činnosti dál."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!