Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svaz už projevil zájem o Růžičku. Jsme připraveni pomoct, řekla Slavia

Sport

  15:57
Novým trenérem hokejové reprezentace po Aloisi Hadamczikovi by mohl být Vladimír Růžička. Vedení svazu už dokonce podle informací redakce kontaktovalo Slavii, ve které má dlouhodobou smlouvu.

Vladimír Růžička (vlevo) je nejžhavějším kandidátem. Ještě před Hadamczikovou rezignací se uvažovalo i o Josefu Jandačovi foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Anketa

Souhlasíte s návratem Vladimíra Růžičky na reprezentační střídačku?

ANO 489
NE 186

"Plně si uvědomujeme současnou situaci českého hokeje, na kterou dlouhodobě upozorňujeme, a proto jsme připraveni podat pomocnou ruku," řekl šéf Slavie Richard Benýšek serveru Lidovky.cz chvíli předtím, než Hadamczik složil funkci.

Vše nyní záleží na rozhodnutí samotného Růžičky, který však nemá jasno. I kvůli tomu odmítá jakkoli komentovat své další kroky.

O odchodu Růžičky jsme připraveni jednat

"Vladimír Růžička má ve Slavii platnou dlouhodobou smlouvu, kterou jsme s ním minulý rok prodloužili. Pokud by byl ze strany svazu opravdový zájem, aby Vladimír Růžička vedl národní mužstvo, tak by Slavia byla v těžké pozici, protože na něm staví, ale jednání o jeho případném uvolnění bychom se nebránili. Protože také Slavia si plně uvědomuje současnou situaci, na kterou dlouhodobě upozorňuje a proto je připravena podat českému hokeji pomocnou ruku."

Majitel Slavie Richard Benýšek pro Lidovky.cz

Zkušený kouč dovedl národní tým v letech 2005 a 2010 ke dvěma titulům mistrů světa, v minulosti však už několikrát zopakoval, že si nedovede představit, že by pracoval pouze pro reprezentaci.

"Musím být v denodenním zápřahu," říká Růžička, jenž je silně vázaný na Slavii, ve které působí nepřetržitě od roku 1994. To klubu pomohl k postupu do extraligy a když o několik let později ukončil kariéru, nastoupil v roce 2000 na pozici kouče, kde je dodnes.

"Jsme v těžké pozici, protože na něm stavíme, ale jednání o jeho uvolnění se nebráníme," říká Benýšek. Samotný Růžička by však raději přistoupil na variantu z minulosti - tedy že by s reprezentací vedl souběžně Slavii.

Jasněji by o celé záležitosti mohlo být ve středu, kdy zasedá výkonný výbor hokejového svazu. Právě on je orgánem, který volí trenéra národního týmu.

Autoři:

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...