Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Kouč Hadamczik rezignoval. Nechtěl už prý čelit útokům médií

Sport

  14:48aktualizováno  15:43
PRAHA - Alois Hadamczik už není trenérem české hokejové reprezentace. Kouč v pondělí oznámil své rozhodnutí rezignovat šéfovi svazu Tomáši Královi. Hadamczik čelil kritice veřejnosti po šestém místě na olympijském turnaji v Soči.

Zadumaný trenér Alois Hadamczik foto: MAFRA - Michal Růžička

"Hadamczik ven!" volali někteří fanoušci a dočkali se možná nečekaně brzo. Ještě před středečním zasedáním Výkonného výboru ČSLH, který by teoreticky mohl o odvolání kouče jednat, se Hadamczik rozhodl skončit sám a nebude hokejisty trénovat ani na květnovém mistrovství světa v Bělorusku.

Majitel Slavie pro Lidovky.cz:

Rezignaci oznámil ve vysílání Hitrádia Orion, jako důvod uvedl mimo jiné útoky ze strany některých novinářů. Informaci o Hadamczikově rezignaci potvrdil redakci svazový mluvčí Zdeněk Zikmund.

"V takovém prostředí se mi nechce dál pracovat. Je to pro mě hrozně těžká situace. Uhrál jsem toho, myslím, dost, spousta trenérů by byla ráda, kdyby vůbec mohla tak vysoko stát. Mně se těžko odchází, protože národní tým jsem dělal vždycky s hrdostí," prohlásil Hadamczik.

Slavia je připravena podat pomocnou ruku

Potvrdilo se tak to, o čem média dosud jen spekulovala: Český svaz ledního hokeje hledá nového reprezentačního kouče. Server Lidovky.cz pár chvil před Hadamczikovou rezignací kontaktoval majitele extraligové Slavie Richarda Benýška s dotazem, jak by se klub vypořádal s případným zájmem svazu o trenéra a sportovního manažera Pražanů. "Vladimír Růžička má ve Slavii platnou dlouhodobou smlouvu, kterou jsme s ním minulý rok prodloužili. Pokud by byl ze strany svazu opravdový zájem, aby Vladimír Růžička vedl národní mužstvo, tak by Slavia byla v těžké pozici, protože na něm staví, ale jednání o jeho případném uvolnění bychom se nebránili. Protože také Slavia si plně uvědomuje současnou situaci, na kterou dlouhodobě upozorňuje a proto je připravena podat českému hokeji pomocnou ruku," uvedl Benýšek.

Druhé angažmá 61letého kouče z Ostravska u hokejové reprezentace začalo v roce 2010. Hadamczik vystřídal po zlatém MS v Německu Vladimíra Růžičku. Na jeho úspěch dokázal navázat dvěma bronzy na šampionátu v Bratislavě a ve Švédsku.

"Po dvou medailích jsem mohl odejít a říct, ať to vezme někdo jiný, protože se nedá se pořád jak na běžícím pásu vyhrávat," řekl Hadamczik.

Loni však reprezentace s Hadamczikem na lavičce skončila na mistrovství světa po čtvrtfinálovém vyřazení se Švýcarskem až na sedmém místě. Na olympijských hrách v Soči nestačil Hadamczikův tým ve čtvrtfinále na Spojené státy americké.

Hadamczik v poslední době čelil kritice fanoušků, kterým se nelíbil herní projev hokejové reprezentace. U hokejových odborníků doma i v zámoří vyvolala pochyby také samotná nominace na olympiádu a kroky trenéra na turnaji v Soči.

"Jestliže se stalo, co se stalo a chtějí mi poroučet takoví nýmandové, kteří jen píšou do novin, nemají žádnou školu a začínají mi říkat, jaký mám a nemám systém, jestli jsem s někým mluvil a nemluvil, jestli měl brankář chytat nebo neměl, tak jsem si říkal, ať to dělá někdo jiný. Od dnešního dne nebudu národní tým trénovat, budu ho sledovat a budu mu fandit," vzkázal Hadamczik.

Anketa

Souhlasíte s návratem Vladimíra Růžičky na reprezentační střídačku?

ANO 489
NE 186
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!