Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Kalas a Hertl? Chceme z nich udělat hvězdy typu Jágra, říká agentura

Petr Čech

  7:02
PRAHA - Je to pro nás výzva, shodují se nadějní sportovci. Oba před sebou mají angažmá ve velkoklubech a prestižních ligách. Zatímco hokejista Tomáš Hertl bude bojovat o místo v NHL, fotbalový obránce Tomáš Kalas je v prvním týmu Chelsea. V přípravě ho však přibrzdilo zranění.

Tomášové Kalas a Hertl. foto: Koláž lidovky.cz.

Hertlovi je devatenáct let, Kalas je o rok starší. V nejpopulárnějších sportech v Česku jsou jedni z nejtalentovanějších hráčů a mají nakročeno k bohaté kariéře. V dnešní době už však cesta na vrchol popularity nevede jen přes úspěchy na hřišti. Roste i s reklamou a pozitivními vztahy s veřejností. "Chceme vybudovat z obou Tomášů sportovní hvězdy velikosti Petr Čecha a Jaromír Jágra," řekl lidovky.cz David Trávníček, předseda představenstva společnosti Sport Invest Marketing, která oba sportovce zastupuje.

Říkal jste, že s nimi máte velké plány. Proč zrovna oni jsou podle vás tolik marketingově atraktivní?
Pro marketingovou komunikaci jsou nejvhodnější kolektivní sporty s velkou mediální sledovaností. Fotbal a hokej jsou celosvětově na špičce jak ve sledovanosti, tak i v návštěvnosti na stadionech a nabízejí tedy i největší zásah reklamního sdělení. Mezi atributy atraktivity patří klasické znaky sportu - dynamičnost, rychlost, síla a rozhodnost. Přesně tak se chtějí i firmy prezentovat v očích svých zákazníků. Dalším rozhodujícím faktorem je osobnost sportovce, jak umí komunikovat s okolím, jeho charakterové vlastnosti a někdy i vzhled.

Jak blízko, nebo daleko mají ke smlouvám s významnějšími sponzory či partnery?
V případě Tomáše Kalase již jeden kontrakt podepsaný máme, u Tomáše Hertla jsme před podpisem smlouvy.

Fanoušci na Facebooku

  • Jaromír Jágr: 204 tisíc
  • Petr Čech: 198 tisíc
  • Petra Kvitová: 135 tisíc
  • Tomáš Berdych: 40 tisíc
  • Tomáš Kalas: 3, 8 tisíc
  • Zuzana Hejnová: 3,3 tisíce
  • Tomáš Hertl: 1, 5 tisíc

Pozn: údaje jsou platné k 22. srpnu 18:00

Spravují i sociální sítě?
Oba sportovci mají vlastní Facebookové stránky, kde sami aktivně komunikují se svými fanoušky. Ty zajímá vedle jejich sportovních úspěchů i zákulisí velkého sportu, a proto je autenticita příspěvků důležitá.

Nyní má Tomáš Kallas na Facebooku téměř 4 tisíce fanoušků, jakého čísla byste chtěli dosáhnout?
Počet fanoušků Tomášovi přibývá exponenciální řadou a věříme, že jeho fotbalové úspěchy zvednou i tyto počty. Fanoušci Chelsea jsou věrnými fandy nejen na sociálních sítích. Petr Čech v těchto dnech překračuje hranici 200 tisíc fanoušků a věříme, že jednoho dne bude na této hodnotě i Tomáš Kalas.

Jak oba vnímají to, že mají mít povinnosti nejen v klubech, ale že se budou starat i o vlastní prezentaci?
Oba jsou z generace, která vyrostla v době médií a sociálních sítí. Proto všechny tyto povinnosti berou pozitivně, případně jako výzvu.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...