Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Hertl zařídil výhru San Jose, Jágr si připsal dvě asistence

7:07
NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr přispěl ve čtvrtečním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře Floridy nad Winnipegem 4:2. Panteři tak vyhráli počtvrté z posledních šesti zápasů, v tabulce Východní konference ale stále ztrácejí šest bodů na osmý Boston, jenž i díky jedné trefě Davida Pastrňáka porazil 3:2 po nájezdech Tampu Bay.

Hertl zařídil výhru San Jose. foto: APČTK

Po třinácti zápasech ukončil své střelecké trápení Tomáš Hertl, který se gólem a asistencí postaral o výhru San Jose 2:0 nad Nashvillem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. V jedenácti čtvrtečních utkáních skóroval z českých hokejistů ještě Andrej Nestrašil, jehož Carolina ale podlehla Dallasu 3:5.

Jágr a spol. navázali na sobotní vítězství nad New Yorkem Islanders, po němž měli čtyřdenní zápasovou pauzu. Proti Winnipegu, v jehož brance opět dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Michael Hutchinson, ale na hráčích Floridy nebyla kratší přestávka znát. Panteři dvakrát vedli 1:0 a 2:1, Jets sice pokaždé dokázali vyrovnat, jenže na rozhodující gól Andreje Barkova čtyři minuty před koncem třetí třetiny už odpověď nenašli. Naopak výhru pečetil v poslední minutě do prázdné branky při power-play Nick Bjugstad.

Jágr se nejprve podílel na druhém gólu ve 38. minutě, kdy byl součástí souhry v přesilové hře, na jejímž konci protlačil puk do sítě Brad Boyes. Následně hvězdný útočník s číslem 68 přispěl k vítězné trefě, když na modré útočné čáře zadovkou přiťukl puk Jonathanu Huberdeauovi, ten podobným způsobem uvolnil Barkova, který pak překonal gólmana Hutchinsona hbitou střelou švihem nad lapačku.

Asistenci u druhého gólu Winnipegu si připsali Jiří Tlustý a Michael Frolík, který tak bodoval už v osmém utkání za sebou. Během své úspěšné série Frolík posbíral celkem osm bodů za pět branek a tři přihrávky.

Tomáš Hertl se trefil poprvé od 7. února, kdy dvěma góly a jednou nahrávkou přispěl k výhře nad Carolinou. Od té doby ale jednadvacetiletý mladík zaznamenal jen tři asistence. Probudil se ovšem v pravý čas, v duelu s Nashvillem totiž ve 37. minutě svou 11. gólem v sezoně zlomil nerozhodný stav 0:0. Minutu před koncem základní hrací doby si pak připsal asistenci u gólu Tommyho Wingelse do prázdné branky.

Žraloci se tak udrželi ve hře o postup do play off. Na desátém místě Západní konference ztrácejí tři body na osmé Los Angeles Kings, kteří vybojovali důležitou výhru 4:0 na ledě šestého Vancouveru. Situace v tabulce se každopádně ještě více vyrovnala, pátou Minnesotu a devátý Winnipeg, který prohrou na Floridě vypadl z elitní osmičky, dělí pouhé tři body.

VÝSLEDKY NHL:

Boston - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. a rozh. nájezd Bergeron, 8. Pastrňák - 16. Stamkos, 49. Naměstnikov (Šustr). Střely na branku: 30:37. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Eriksson, 3. Bergeron (všichni Boston).

Pittsburgh - Edmonton 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)
Branky: 5. a 10. Sutter, 14. Perron, 22. Crosby, 55. Downie, 56. Hörnqvist - 33. Lander, 36. Eberle, 45. Pouliot, 51. Roy. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.662. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Sutter (oba Pittsburgh), 3. Roy (Edmonton).

Carolina - Dallas 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Branky: 5. Rask (Jordán), 54. Nestrašil, 55. Terry - 8. McKenzie, 11. Goligoski, 17. Demers, 52. Eakin, 59. Eaves. Střely na branku: 18:32. Diváci: 10.025. Hvězdy utkání: 1. Rask (Carolina), 2. Goligoski (Dallas), 3. Bellemore (Carolina).

Montreal - Ottawa 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Branky: 7. a 9. Pacioretty - 23. a 50. Karlsson (na druhou M. Michálek), 39. Condra, 42. Stone, 53. Methot (M. Michálek). Střely na branku: 29:28. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Hammond (oba Ottawa), 3. Pacioretty (Montreal).

Detroit - Columbus 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Abdelkader (Židlický) - 13. Tjutin, 17. Hartnell, 39. Atkinson. Střely na branku: 42:26. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij, 2. Tjutin (oba Columbus), 3. Abdelkader (Detroit).

San Jose - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Hertl, 60. Wingels (Hertl). Střely na branku: 21:35. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Niemi, 2. Hertl, 3. Tierney (všichni San Jose).

St. Louis - Philadelphia 1:0 po sam. nájezdech
Branka: rozh. nájezd Oshie. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.600. Hvězdy utkání: 1. Elliott (St. Louis), 2. Mason (Philadelphia), 3. Jaškin (St. Louis).

Colorado - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a rozh. nájezd Iginla - 35. Greene. Střely na branku: 29:24. Diváci: 14.607. Hvězdy utkání: 1. Varlamov, 2. Iginla (oba Colorado), 3. Greene (New Jersey).

Vancouver - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Toffoli, 24. Justin Williams, 41. Kopitar, 56. Gáborík. Střely na branku: 19:20. Diváci: 18.663. Hvězdy utkání: 1. Quick, 2. Williams, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

Arizona - Chicago 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Rieder - 9. Shaw, 53. B. Richards. Střely na branku: 18:44. Diváci: 17.534. Hvězdy utkání: 1. B. Richards (Chicago), 2. M. Smith (Arizona), 3. Crawford (Chicago).

Florida - Winnipeg 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 17. MacKenzie, 38. Boyes (Jágr), 57. Barkov (Jágr), 60. Bjugstad - 30. Scheifele, 47. Stafford (Frolík, Tlustý). Střely na branku: 20:20. Diváci: 9.819. Hvězdy utkání: 1. Barkov, 2. Huberdeau, 3. Jágr (všichni Florida).