5. ledna 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Fraška v NHL. Lotyš v hlasování fanoušků porazil všechny hvězdy

Zemgus Girgensons (28) v dresu Buffala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zemgus Girgensons (28) v dresu Buffala. | foto: ČTK

NEW YORK Blamáží skončilo hlasování fanoušků pro Utkání hvězd NHL. Ovládl jej totiž lotyšský hokejista Zemgus Girgensons. Dvacetiletý útočník Buffala obdržel 1 574 896 hlasů, z nichž velkou část mu poslali jeho nadšení krajané. Spolu s Girgensonsem je v úvodní šestici hráčů nominovaných na základě hlasů fanoušků pět hokejistů Chicaga.

„Je to trochu trapné a zároveň srandovní,“ řekl agentuře AP Girgensons, který v dosavadních 39 zápasech v sezoně nasbíral 11 gólů a devět asistencí a je daleko za hlavními hvězdami soutěže. „Přišlo to z ničeho nic. Vím, že lidi doma o mně vědí, ale netušil jsem, že to zajde takhle daleko. Tohle je šílené.“

ČTĚTE VÍCE

Ještě bizarněji celá záležitost působí při pohledu na jména hráčů, kteří skončili daleko za lotyšským mladíkem. Na druhém místě je s 1 232 201 hlasy útočník Patrick Kane, kterého čeká čtvrtý start v tradiční exhibici. Dalšími nominovanými jsou útočník Jonathan Toews, obránci Duncan Keith a Brent Seabrook a brankář Corey Crawford.

Fanoušci poslali hokejistům přes 35 milionů hlasů, z toho přibližně 27 procent bylo od příznivců mimo Severní Ameriku. Zbylé účastníky All Star Game určí vedení NHL 10. ledna. Exhibice se odehraje 25. ledna v Columbusu.

ČTK, okaOndřej Kopřiva