10. září 2014 17:08 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Věřím, že můžu v NHL zase rozhodovat zápasy, předpovídá Jágr

Jaromír Jágr během neformálního setkání s novináři 27. května v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr během neformálního setkání s novináři 27. května v Praze. | foto: ČTK

PRAHA Čeká ho 22. sezona v NHL, přesto si pořád věří, že může být klíčovým hráčem New Jersey. "Na začátku asi nebudu mít top formu, ale pak to snad zvládnu," tvrdí hokejový útočník Jaromír Jágr před odletem do zámoří, kam se chystá příští týden.

Přestože mu v průběhu nadcházejícího ročníku bude už 43 let, je Jágr opravdu pořád hlavní ofenzivní zbraní New Jersey. Sám k tomu říká: "Věřím, že když budu odvádět výkony jako v minulé sezoně, tak prostor na ledě dostanu. Hlavní ale je, že jsme v létě posílili."

Jágr stále nezměnil názor ohledně účasti na mistrovství světa v Praze, ale vtipkuje: "Ten maskot - králíci z klobouků - je sranda. Ještě potřebujeme kouzelníka Pokustóna. Ale to je vlastně Růža."

Slavný útočník v jednom z posledních rozhovorů před odletem do zámoří mluvil o řadě témat. Zde je výběr toho nejzajímavějšího:

O své roli v New Jersey
"Čeká se, že budu hlavní postava v týmu, ale nejdřív musím takové výkony podávat. Věřím, že budu schopný zase rozhodovat zápasy."

O posílení týmu
"Náš problém byl střílení gólů. Defenzivní systém jsme měli na vysoké úrovni, ale ať to máš propracovaný, jak chceš, tlak na obránce a brankáře je veliký, protože jsme nedávali góly. Snad se to změní."

O příchodu Martina Havláta
"Martin změnu trochu potřeboval. V San Jose byl dost často zraněný a nedostával úlohu, která by mu pasovala. Navíc měl v útoku obrovskou konkurenci. U nás dostane stoprocentně šanci a záleží na něm, jestli ji využije. Manažer by ho nebral jen tak, je to promyšlený tah."

ČTĚTE TAKÉ

O Tomáši Kaberlem
"Další výborný tah našeho manažera. Tomáš má velkou šanci, že se u nás prosadí, protože jsme ztratili dva obránce a tři budou mladý. Tomáš mě příjemně překvapil na olympiádě, kde patřil k lepším hráčům. Nevěřil jsem, že může hrát tak dobře."

O budoucnosti
"Nepřemýšlím nad tím, jestli je tohle poslední sezona v NHL. Hokej miluju a pokud by to bylo možný, tak bych chtěl hrát co nejdýl na nejvyšší úrovni. A ta je samozřejmě pořád v NHL."

O roli kouče na Kladně
"Dělat manažera by mě asi nebavilo, člověk má blíž k hraní na střídačce. Je to něco, co by mě bavilo, i když nemůžu říct, že bych chtěl být vyloženě trenér. Spíš mě baví sledovat hráče a po každém střídání jim poradit, protože každý detail udělá hrozně moc."

Jaroslav Tomas