21. září 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

TIME OUT LN: Senior mezi seniory. Věk ale nehraje klíčovou roli

Jágr v dresu New Jersey Devils. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágr v dresu New Jersey Devils. | foto: ČTK/AP

PRAHA Jen proto, že je mi přes čtyřicet let, nemusím končit. Jaromír Jágr ihned po příletu do New Jersey, kde ho čeká další sezona v NHL, musel odpovídat na dotazy, zda jde o jeho poslední ročník v kariéře. Přitom stejné otázky dostával již před třemi lety, kdy se v 39 letech do zámoří vracel po třech sezonách v Rusku.

Zámořské reportéry zřejmě nepřesvědčil ani minulý ročník, ve kterém v 82 zápasech posbíral 67 bodů a ovládl týmovou produktivitu. „Miluji hokej. Pokud budu zdravý, kariéru neukončím. Chci hrát do padesáti, možná i déle,“ řekl vážně Jágr před startem kempu Devils. 

Prestižní zámořský hokejový magazín The Hockey News vydal analytický článek: Mohou Devils vyhrát se sestavou plnou seniorů? Jágr je ale důkazem, že o věk nejde. Jde jen o to, jak parta „seniorů“ bude vystupovat jako celek. Jestli svému věku přizpůsobí herní styl a využije zkušeností, uspět může. 

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...