24. listopadu 2012 14:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bartečka těší výhry Lva: Série porážek byla nekonečná

Lev Praha - Spartak Moskva (Bartečko a Nakládal) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lev Praha - Spartak Moskva (Bartečko a Nakládal) | foto: ČTK

PRAHA Jednoznačné vítězství Lva Praha nad silnou Jasolavlí by mohlo být pro český tým příslibem šťastnějších časů po sérii porážek v KHL. "Věřím, že už jsme ty špatné výsledky zvrátili a půjdeme jen pozitivní cestou," doufá útočník Ľuboš Bartečko.

Čekal jste, že se vám zápas povede až takhle?
Nečekal. Ale věřil jsem tomu, že můžeme uspět. Hráli jsme proti velmi silnému mužstvu a věděli jsme, do čeho jdeme, protože jsme proti Jaroslavli hráli už minulý týden. Hlavní je, že se nám podařilo dát víc než ty naše obvyklé dva góly na zápas. Přesně tohle jsme potřebovali.

Málem jste už uspěli minulý týden v Jaroslavli, kde jste o vítězství přišli v závěru. Čím to, že se vám na ni tak daří, když měla devítizápasovou sérii bez porážky?
Konečně jsme začali hrát to, co potřebujeme. Je jedno, jestli proti nám stojí Jaroslavl nebo nějaké jiné mužstvo. My se soustředíme na naši hru a myslím, že se nám to konečně začíná dařit. Je to hlavně o psychické přípravě na zápas. Měli jsme dlouhé období bez výhry a už to bylo fakt nekonečné na to, jaké máme mužstvo.

Byl ten zápas specifický vzhledem k tomu, že se jednalo o Jaroslavl?
Nechci se k té letecké katastrofě vracet. Snažím se na to nemyslet a podle mě to berou i ostatní hráči. Je to tragická věc, ale život jde dál a musíme se s tím smířit. I když v Jaroslavli to bylo takové zvláštní... Vidět ty fotky na památníku a pak i na stadionu, ta atmosféra, lidé tam s tím žijou. Bylo to těžké, ale my jsme se soustředili na zápas a to samé platilo dnes.

Je pro vás velká úleva, že jste se prosadili gólově?
Je, už bylo načase. Sám jsem se trefil dvakrát, ale důležitější jsou výhru týmu, protože potřebujeme jít do play-off.

Začínáte se usazovat zase v osmičce. Jak to uleví hlavě, která byla zatěžkaná neúspěchy?
Je to pozitivní. Fakt je pěkné, že jdeme takhle pomaloučku nahoru. Tato liga je těžká a moc dobře víme, že play-off je ještě daleko.

Jaký vliv má na výsledky nový trenér Václav Sýkora?
Nikdy jsem pod ním nehrál, ale vím, kdo to je a myslím, že umí velmi dobře číst hru, dobře na střídačce koučuje a je dost klidný. To má podle mě velký vliv na hráče, přesně tohle jsme teď potřebovali.

Jaroslav Tomas, mih

Advantage Consulting, s.r.o.
IT support for Windows servers

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč