Lev pod Sýkorou zabral, vyhrál v Nižném Novgorodu 3:2

18:51aktualizováno  20:57
NIŽNIJ NOVGOROD - Hokejisté Lva Praha zvítězili v utkání Kontinentální ligy na ledě Nižného Novgorodu 3:2 a připsali si teprve druhou výhru z posledních 12 zápasů. Úspěšnou premiéru na lavičce českého nováčka soutěže prožil nový trenér Václav Sýkora.

Radost Lva foto: ČTK

Nižnij Novgorod - Lev Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Ugarov (Ellison, Varnakov), 51. Hietanen (Makarov, Jevsejenkov) - 12. Klepiš (Němec), 14. Chára (Novotný, Voráček), 24. Novotný (Voráček, Červenka). Rozhodčí: Bondar, Gusev - Menšich, Morozov. Vyloučení: 2:7, navíc Varnakov (Nižnij Novgorod) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5600.

Jednou asistencí se uvedla posila Roman Červenka, který předtím působil při výluce v NHL v pražské Slavii. Druhý ze série tří venkovních zápasů čeká Lva v pátek od 16:00 SEČ v Jaroslavli. Úvod patřil domácímu Torpedu, které se muselo obejít bez posily z Washingtonu Alexandra Sjomina. Pöpperleho nepřekonal Krikunov, pak zamířil do horní tyče Varnakov, ale v páté minutě už při Hunkesově vyloučení otevřel skóre Ugarov.

Při dalším oslabení se Lev ubránil a ve 12. minutě bylo vyrovnáno. Němec uvolnil Klepiše a nejlepší střelec českého klubu si připsal jedenáctou trefu v sezoně. Vzápětí šel pykat Zajnullin a Lev se radoval z obratu. Po kombinaci Voráčka a Klepiše překonal brankáře Kovala tvrdou ránou obránce Chára. Ve 24. minutě Pražané zvýšili náskok, když Voráček přihrál Novotnému a kapitán Lva zakončil do odkryté branky.

Nižnij Novgorod se snažil stav zkorigovat, ale na Pöpperlem ztroskotal Varnakov, neuspěl ani Makarov a brankář Lva ukryl v lapačce i Bykovovu střelu. Lev pak odolal i při trestech Červenky, Klepiše a Surového, Pražané sami v úvodu třetí třetiny nevyužili svou teprve druhou přesilovku v utkání.

Sýkora pochválil brankáře Pöpperleho

Ve 45. minutě pak Pöpperle kryl pokusy Makarova a Krikunova. Potom šel pykat Hossa a jen tři vteřiny po jeho návratu na led se trefil Hietanen. V 55. minutě se Pöpperle vyznamenal proti osamocenému Makarovovi. Lev už těsný náskok udržel, když se ubránil při Oystrickově trestu i při závěrečné power play domácích umocněné na posledních 17 vteřin ještě Voráčkovým vyloučením.

"Začali jsme špatně a můžeme být rádi, že jsme dostali v úvodu jenom jeden gól," řekl trenér Lva Václav Sýkora. "Pak jsme hru otočili a ve druhé třetině hráli výborně střední pásmo. Soupeře jsme v té fázi hry přehrávali. Nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce a jsme moc rádi za tři body," uvedl kouč po utkání. Pochválil gólmana Tomáše Pöpperleho, který dostal přednost před Jakubem Štěpánkem.

"Ve druhé a třetí třetině měl soupeř hodně šancí. Náš brankář ale odchytal skvělý zápas. Myslím, že rozhodla produktivita. Rozhodně jsme měli o hodně méně šancí než soupeř," podotkl Sýkora. Ocenil i výkon obránce Zdena Cháry, který byl opět s téměř 27 odehranými minutami nejvytíženějším hráčem zápasu. "Odehrál vynikající zápas a byl jedním z nejdůležitějších článků našeho výkonu. Hrál přesilovky i oslabení, bránil i útočil. Myslím, že pro každého soupeře je složitě proti takovému hráči hrát," dodal Sýkora.

Ostatní výsledky Kontinentální hokejové ligy

Omsk - Magnitogorsk 3:2 v prodl.
Barys Astana - Čeljabinsk 3:6 (za hosty Bulis 0+1)
Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 2:1 po sam. nájezdech (za domácí Trončinský 0+1)
Jaroslavl - Slovan Bratislava 4:0
Atlant Mytišči - CSKA Moskva 0:2
Spartak Moskva - Ufa 2:3 po sam. nájezdech
Viťaz Čechov - Dynamo Moskva 3:4 v prodl. (za hosty Novák 0+1)
Dinamo Minsk - Petrohrad 1:4
Doněck - Nižněkamsk 3:2 po sam. nájezdech
Dinamo Riga - Kazaň 0:3