Bílí Tygři vyhráli podeváté v řadě, Třinec zvládl derby s Vítkovicemi

20:41aktualizováno  21:04
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Liberce porazili v 31. kole extraligy Mladou Boleslav 5:3, připsali se devátou výhru za sebou a upevnili si vedení v tabulce. Oba týmy dokázaly v zápase vstřelit tři góly v přesilových hrách, hosté přidali navíc jeden v signalizované početní výhodě. Dvakrát se mezi střelce zapsal hostující Lukáš Krenželok.

Autor čtvrtého gólu Michal Bulíř (vpravo) ... foto: ČTK

Prestižní souboj týmů, které od sebe dělí jen 50 kilometrů, byl od úvodního vhazování plný soubojů a vyloučení.

Hned v první minutě měli domácí výhodu přesilové hry, otevřít skóre v ní ale mohl liberecký Jelínek. Přečíslení dva na jednoho však nezakončil přesně.

První branky se vyprodaná aréna dočkala v páté minutě, kdy se při hře čtyři na čtyři prosadil Krenželok.

Hlasy trenérů

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): „Musíme sportovně uznat kvalitu soupeře, který byl ve všech směrech lepší. V agresivitě, urputnosti, v přesilových hrách. Nevyšel nám úvod zápasu. Proti takovému soupeři nemůžete ve 12. minutě prohrávat o dva góly. To byl pro nás velký problém už na začátku.“

Filip Pešán (Liberec): „Čekali jsme, že to bude těžký zápas, což se potvrdilo. I když výsledek vypadá jednoznačně. Naštěstí jsme ovládli emoce, což byl klíč k utkání, a vstřelili jsme v přesilovkách rozhodující branky. Komplikací byla branka na 3:5. Domácí se nadechli k závěru, který pro nás mohl být složitý. Naštěstí jsme to ale ubojovali a zaslouženě bereme tři body.“

V 10. minutě „lízla“ Řepíkova střela tyč, ale hosty to dlouho mrzet nemuselo. O dvě minuty později rychle využili dvojnásobnou početní výhodu, Ritticha podruhé překonal Jelínek.

Středočeši však byli střelecky aktivnější a podařilo se jim snížit, také v přesilové hře. Vlastní střelu v pádu dorazil Musil.

V 16. minutě však byl podruhé vyloučen Kučný a opět z trestné lavice sledoval, jak jeho tým inkasuje. Podruhé v zápase se prosadil Krenželok.

I další góly padly při nerovnovážném stavu hráčů na ledě. Ve 23. minutě nejprve zvýšil vedení hostů Bulíř a ukončil tak duel pro Ritticha, místo nějž nastoupil Růžička.

Desátý gól Urbana v sezoně na chvilku přiblížil Bruslařský klub svému dnešnímu soupeři, vzápětí však fauloval Holub a Tygři v signalizované početní výhodě přidali další branku. Trefil se tentokráte Radivojevič.

Ve třetí třetině mohl v další přesilovce zkompletovat hattrick Krenželok, jenže Růžičku nepřekonal. Neuspěl ani později ve spolupráci s Valským.

V 55. minutě se - jak jinak než při hře pět na čtyři - podařilo domácím snížit na 3:5. Více ale nezvládli a nenavázali tak na předešlých šest domácích utkání proti Liberci, ve kterých doma bodovali.

Třinec porazil Vítkovice, Sparta dala pět gólů

Oceláři stoupají tabulkou, pod vedením nového trenéra Jiřího Dopity vyhráli i třetí zápas v řadě. Po trefách Kopeckého, Žejdla a Plíhala zdolali v derby rivala z Vítkovic.

Druhá za Libercem je Plzeň, která si poradila doma s Litvínovem. Uspěla i Sparta, ta nad Hradcem vedla po dvou třetinách už 5:0. Soupeř stihl v závěru dvěma trefami už jenom snížit.

31. kolo hokejové extraligy

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Musil (Hyka, Stříteský), 26. Urban (Bárta, Hyka), 56. Klepiš (Trončinský, Kučný) - 5. Krenželok, 12. P. Jelínek (Vampola, Ševc), 17. Krenželok (Birner, Řepík), 23. Bulíř (Radivojevič), 31. Radivojevič (Mojžíš, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 10:10, navíc Holub (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 4200 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kopecký (Polanský), 38. Žejdl (Irgl, Dravecký), 45. Plíhal (Adamský, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - PSG Zlín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) - 17. Bukarts (P. Holík), 19. D. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. Roman Vlach (Marušák, O. Veselý), 36. Bukarts (Říčka), 60. Bukarts (P. Holík). Rozhodčí: Šindler, Souček - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Bližňák, 51. T. Svoboda (Hrňa) - 60. M. Hořava (Duda). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 6525.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:3pp (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (J. Káňa II, V. Němec), 5. Raška (Koreis, Malec), 12. J. Hruška (V. Němec, Stehlík), 62. J. Hruška (Malec) - 18. Buc (Houdek), 29. Herman (Valenta), 33. A. Zeman (Kafka). Rozhodčí: R. Čech, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Hrbas), 37. Buchtele (Přibyl, Forman), 38. Klimek (Hamilton, Sabolič), 38. Sabolič (Klimek, Hamilton), 40. Forman (Přibyl, Polášek) - 49. Kudrna (Šimánek, Ihnacak), 56. Vydarený (Honejsek, Dej). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 10.087.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Redenbach, Marcinko), 38. Orsava (Nedbal), 54. Nahodil (Orsava, Rolinek). Rozhodčí: T. Horák, Hradil - Komárek, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 9116.