Třiasedmdesátiletý Hrbatý reprezentoval v 70. letech a svými góly se podílel na zisku stříbrných medailí na olympijských hrách v Grenoblu 1968. Na mistrovstvích světa se bývalý hráč jihlavské Dukly dvakrát radoval z bronzu.
Devětačtyřicetiletý Kučera byl v roce 1996 členem reprezentačního týmu, který na šampionátu ve Vídni získal titul a zahájil zlaté období českého hokeje. Plzeňský odchovanec má ve sbírce i čtyři bronzy z MS.
Nejmladším z trojice oceněných hokejistů je čtyřiačtyřicetiletý Lang. Olympijský vítěz z Nagana a Kučerův spoluhráč z MS 1996 byl na olympiádě v Turíně 2006 kapitánem národního týmu, má tak ve sbírce i olympijský bronz. Součástí třetího týmu na ZOH byl i v roce 1992. Lang má za sebou také úspěšnou kariéru v NHL, ve které odehrál včetně play off přes tisíc zápasů.
Masér Křížek bude do Síně slávy uveden v „nehráčské“ kategorii, ve sbírce má však více úspěchů než jednotliví hokejisté. Byl totiž členem realizačních týmů na zlaté olympiádě v Naganu i na šesti světových šampionátech, které Češi vyhráli.
„Je to první masér v historii, jenž se přijetí dočká. Je to legenda mezi maséry. Nejen vynikající profesionál, ale i člověk, který vždy dodal týmu dobrou náladu. Už jen ta čísla... Třicet mistrovství světa, osm olympiád, to nemá snad nikdo na světě mezi maséry, trenéry a dalšími činovníky,“ řekl šéf návrhové komise Síně slávy českého hokeje Dominik Hašek.
Síň slávy byla založena v roce 2008 u příležitosti sta let českého hokeje. Před letošním mistrovstvím světa v Praze a Ostravě se dočkala kamenné podoby v Galerii Harfa, sousedící s O2 arenou.