Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Hokejoví junioři: Ukázali jsme víc, než se čekalo

Sport

  9:25
CALGARY - Úspěšným vystoupením v zápase o páté místo zakončili čeští junioři své působení na mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě. Slovensko porazili přesvědčivě 5:2 a zanechali velmi příznivý dojem, i když smolná porážka s Ruskem v prodloužení čtvrtfinálového dramatu jim celkový zážitek z turnaje přece jen znehodnotila.

Zápas o páté místo na MS do 20 let. Roztržka mladých českých hokejistů s těmi Slovenskými foto: ČTK

"Toho zápasu s Ruskem byla škoda, ale jsem rád, že jsme se dokázali soustředit na další zápas a zvládli ho," řekl útočník Petr Straka. "Myslím že se za naše vystoupení nemusíme stydět," dodal centr prvního útoku, který se asistencí podílel na druhé brance Petra Holíka.

Slovenský tým vstoupil do zápasu velmi špatně a aktivitě českých hráčů v podstatě vyklidil pole. Když obránce Vojtěch Mozík zvýšil v 16. minutě už na 3:0, neměl za sebou gólman Petr Mrázek ještě ani dva ostré zákroky.

ČTĚTE TAKÉ

"První třetina rozhodla, vypracovali jsme si náskok a ten jsme potom jen kontrolovali. Nevím, čím to je, ale Slováci proti nám takto začínají často, asi z nás mají velký respekt. Pro nás to ale bylo dobře, dostali jsme se do zápasu, a i když to později bylo trochu divočejší, než bychom chtěli, dokázali jsme ho dovést vítězně do konce," popsal Straka.

Plzeňský odchovanec si po zápase pochvaloval, jak český tým k souboji o páté místo přistoupil. "Pokud se nepletu, tak v první třetině to bylo v jednu chvíli asi 16:1 na střely. Dávali jsme branky a Slováky jsme v podstatě k ničemu nepustili," ocenil výkon mužstva.

Spokojen byl i s celkovým vystoupením reprezentace na turnaji. "Asi jsme předvedli lepší výkony, než kdekdo čekal. Škoda toho zápasu s Ruskem, v prodloužení už to bylo buď anebo, ale i tak si myslím, že jsme zanechali slušný dojem. Divákům tady jsme se nejspíš líbili, protože nás hodně podporovali. Je to velká škoda, pro hodně kluků včetně mě to byla poslední šance v juniorce něco dokázat, a kdybychom měli medaili, určitě by se domů odjíždělo lépe," litoval promarněné šance Straka.

Škoda toho čtvrtfinále s Ruskem, litují zpětně

V podobném duchu se vyjadřoval i jiný forvard Dominik Uher, který se v posledním vystoupení českého týmu na turnaji dočkal své jediné branky na šampionátu. V 37. minutě zvýšil přesnou střelou z otočky na 4:1. "Jsme určitě spokojení, ale když se podíváme zpátky, tak zápas s Ruskem byl smolný a každý z kluků by vám potvrdil, že jsme chtěli medaili. Celkově jsme tedy asi nezklamali, ale ani jsme nepřekvapili," prohlásil Uher.

Souboj proti bývalému federálnímu partnerovi podle něho skončil zaslouženou výhrou. "Hodně nám pomohl první gól, začátek byl hektický, ale pak jsme to zvládli," vrátil se Uher k souboji o pátou příčku. "Dneska jsme na zápas byli asi lépe připravení než soupeř. Vyhrávali jsme více osobních soubojů a soupeře přestříleli, což rozhodlo," dodal.

Na turnaji si český tým sympatickým vystupováním i kvalitní hrou získal přízeň kanadského publika a hráči to velmi oceňovali. "Jen v zápase s Kanadou nám samozřejmě nefandili, jinak nás hodně podporovali a myslím, že si to každý z nás hodně užil. Já osobně jsem strašně rád, že jsem tady mohl být," pochvaloval si Uher.

Autor: