Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brankář Kovář zkusí štěstí v KHL, domluvil se s Jekatěrinburgem

Sport

  13:14
JEKATĚRINBURG (Rusko) - Gólman hokejové reprezentace Jakub Kovář opouští extraligové České Budějovice, uzavřel dvouletou smlouvu s týmem Kontinentální ligy Jekatěrinburgem. Do jihočeského klubu, který odchod největší hvězdy kádru potvrdil na svém webu, se však může případně kdykoliv vrátit.

Brankář českých hokejistů Jakub Kovář foto: ČTK

Čtyřiadvacetiletý písecký rodák, který je nyní s českým týmem na světovém šampionátu ve Stockholmu, odchází z Českých Budějovic i přesto, že měl s Mountfieldem uzavřený kontrakt i na nadcházející sezonu. "Smlouva obsahovala jasně stanovené podmínky, za kterých mohl Jakub odejít do jiného klubu. Ty byly nyní naplněny a my mu za celý klub děkujeme za odváděné služby a přejeme hodně štěstí v novém působišti," vysvětlil předseda představenstva a generální manažer Zdeněk Blažek. Jekatěrinburg byl zcela suverénně nejhorším týmem KHL, Kovář si ale podle Blažkových slov vybral nejzajímavější nabídku.

A v tuzemsku zůstává hráčem Mountfieldu. "Pokud by se mu například v Rusku nedařilo, nebo by se chtěl z jiného důvodu vrátit, pak by se obnovila uzavřená smlouva," doplnil sportovní manažer Petr Sailer. Jihočeši mají rovněž jasno o tom, že do nové sezony vstoupí s gólmanskou dvojicí Pavel Kantor a Ondřej Kacetl. Kantor je odchovancem klubu, Kacetla klub získal ze Znojma. "Kantor s Kacetlem by se měli poprat o post jedničky a zároveň vytvořit hodně kvalitní gólmanskou dvojici. Pavel Kantor své kvality potvrdil letos při zranění Kuby Kováře, Ondra Kacetl zase chytal tři roky spolehlivě rakouskou EBEL ligu," připomněl Sailer.

Kovář změní působiště po pěti letech. V sezoně 2007/08 působil v zámořské OHL v týmech Oshawa Generals a Windsor Spitfires. Poté se vrátil do Českých Budějovic a stal se klíčovou postavou týmu. V uplynulé sezoně odchytal držitel dvou bronzů z posledních dvou MS i kvůli zdravotním potížím v základní části jen 24 zápasů s průměrem 2,0 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 93,52 procenta. Navrch přidal dvě čistá konta. V play off nastoupil třikrát (2,24 a 91,75).

Autor: