Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Kometa stojí o Havláta. Musí se ale ozvat sám, prohlásil Hadamczik

Sport

  15:17
BRNO - Hokejová Kometa Brno má zájem o útočníka Martina Havláta, který si nevybojoval smlouvu v týmu Floridy. Trenér Alois Hadamczik však čtyřiatřicetiletého hráče nekontaktoval. Čeká na jeho rozhodnutí, zda bude chtít juniorský i seniorský mistr světa z roku 2000 ještě hrát hokej.

Havlát ještě v drsu New Jersey Devils foto: ČTK/AP

„Havlát tvrdil, že pokud nebude hrát v NHL a půjde do Evropy, tak jedině do Brna,“ řekl ve čtvrtek novinářům Hadamczik. S hráčem ale dosud nemluvil. „Martinovo zklamání že se nedostal do týmu, je možná větší, než čekal. Pokud bych mu hned zavolal, tak by jeho odpověď zřejmě zněla, že neví. Počkám, až bude vědět. Když bude chtít hrát hokej, tak ví, že jej Kometa chce,“ uvedl brněnský kouč, který nevidí problém v tom, kdo komu zavolá.

Už žádné deprese a sebevraždy! Lovci hlav se musejí stát lovnou zvěří

„Není to o ješitnosti. Já potřebuji znát jeho vůli. Žádný hráč, ani ten nejlepší, pokud nepřijde s vůlí a energií se oddat lidem, tak nemá význam,“ prohlásil bývalý trenér české reprezentace.

„Údajně je Martin nyní zraněný. Koupil barák na Floridě. Jsem trochu skeptický. Spíše bych čekal jeho telefonát se slovy ‚mám zájem hrát hokej‘. Pokud toto udělá, tak ho Kometa vezme. Když nebude vůle hráče, tak jej přemlouvat nebudeme,“ dodal Hadamczik.

Havlát se v Kometě objevil už před třemi roky při výluce v NHL, v Brně ale jen trénoval. Do extraligy kvůli obavám ze zranění nenastoupil.

Autor: