7. května 2010 18:19 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejový turnaj se dnes rozjíždí: Co možná o MS v Německu nevíte

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
SAP Aréna v Mannheimu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SAP Aréna v Mannheimu. | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

PRAHA 74. mistrovství světa v hokeji letos hostí opět po devíti letech Německo. Server lidovky.cz pro vás připravil několik zajímavostí, které jste možná o šampionátu ještě nevěděli.

ZÁJEM O ŠAMPIONÁT V NĚMECKU:
Němci pořádají světový šampionát v hokeji pošesté, ale letos o tom vlastně ani pořádně nevědí. Podle průzkumu o MS ví 14% Němců, z nichž jen pouhé tři procenta tato sportovní událost zajímá. Necelá polovina tázaných nechce mistrovství vůbec vidět. O to, že by ale zely tribuny prázdnotou se bát nemusíte, pořadatelé už nyní prodali téměř 400 tisíc vstupenek. Největší zájem je o úvodní duel mezi Němci a USA, jenž se odehraje na fotbalovém stadionu Schalke 04, který dokáže pohltit přes 76 tisíc fandů.

ČEŠI NA TURNAJÍCH U NAŠICH ZÁPADNÍCH SOUSEDŮ:
Jedna skvělá zpráva pro fanoušky českého hokeje. Od roku 1930 přivezl čeští hokejisté ze světového šampionátu pořádaného v Německu pokaždé medaili, naposledy v roce 2001 dokonce zlato. O důvod více sledovat letošní turnaj přímo na místě něco třeba na www.lidovky.cz/sport. Právě důvod, že se MS pořádá co by Jágr kamenem dohodil, dělá z pořádajících měst tak trochu další české metropole.

NÁVŠTĚVNOST MS KONANÝCH V NĚMECKU:
Ač Německo není hokejová země, tak v historické návštěvnosti převyšuje hokejové velmoci jakými jsou bezesporu Švédsko nebo Rusko. Světový šampionát v roce 2001 konaný v Norimberku, Kolínu n. Rýnem a Hannoveru navštívilo přes 400 tisíc diváků, což z něj učinilo pátý nejsledovanější světový turnaj historie.

NĚMECKO MŮŽE OPĚT VIDĚT RADOST ZE ZLATÉHO HATTRICKU:
Zlatý medailový hattrick se v minulosti povedl pouze třem hokejovým velmocím - Kanaďanům, Sovětům a českým hokejistům v letech 1999, 2000 a 2001. Naposledy tak oslavy třetího vítězství na MS v řadě zažilo právě Německo před devíti lety, konkrétně Hannover. Teď mají ke třetímu titulu v řadě nakročeno Rusové. Bude se historie opakovat? 

  • 0Diskuse

Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem
Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem

S příchodem sychravého počasí, padajícího listí a tmavých rán přichází i první myšlenky na nákup vánočních dárků. Letos nemusíte dlouho přemýšlet, potěšte své blízké výrobky z vlastních fotografií. Soutěžte o poukazy na fotoknihy, kalendáře nebo pexeso.

Najdete na Lidovky.cz