26. prosince 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr prokázal, že na NHL má i v 39 letech

Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche (Jaromír Jágr a Milan Hejduk) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche (Jaromír Jágr a Milan Hejduk) | foto: ČTK

PRAHA Prožil náročné léto. Když Jaromíru Jágrovi vypršela smlouva v Omsku, řešil co dál. A nejen to, kde bude pokračovat, ale také co bude s jeho mateřským klubem. Devětatřicetiletý hokejista se nakonec rozhodl, že do Kladna vstoupí jako většinový majitel a že dá sbohem "ruské frontě".

Chvíli to vypadalo, že dojde v NHL k návratu do Pittsburghu, kde svoji zámořskou kariéru načínal. Jenže nakonec všechno bylo jinak: nejlepší útočník letošního světového šampionátu uzavřel smlouvu s Philadelphií, úhlavním rivalem Penguins.

ROK 2011

Jágr později prozradil, že se rozhodl pro Flyers kvůli radě kamaráda, zřejmě šéfa Kladna Václava Bartoše. "Když jsem mu vykládal o jejich nabídce, hned mi řekl, že to je ono."

Vzápětí uzavřel roční kontrakt v hodnotě 3,3 milionu dolarů. "Tomu kamarádovi pošleme děkovný dopis," smál se později kouč Peter Laviolette. Obavy, že by Jágr už neměl na NHL, byly totiž liché. Během prvních týdnů udržoval průměr bod na zápas a byl jednou z hlavních zbraní Philadelphie.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky